Martin Procházka či František Kaberle na sebe navlékli modré dresy, proti nim se postavili borci vbílých. Na kladenském zimáku proti sobě stály dva míchané týmy kladenských hokejistů se zástupci magistrátu, jež spolu žádnou nervydrásající bitvu nesvedli. Stejně to ale nebyla hlavní podstata nedělního odpoledne. „Bylo to zpestření zahrát si také s jinými hokejisty než v extralize,“ uvedl brankář Miroslav Kopřiva, jenž celý zápas odchytal na jedné polovině hřiště, ve druhé brance se střídali dva gólmani z řad radnice.

Charitativní akcí se především mělo pomoci dětem vúzkých. „Částka osmnácti tisíc korun se vybírala na Dětský rehabilitační stacionář, což je příspěvková organizace MMK. Pečuje o děti, které mají určitý handicap a nemohou chodit do normální mateřské školky,“ upřesnila hlavní sestra Jitka Teryngerová, která po druhé třetině převzala slavnostně šek sněco málo než dvaceti tisíci korunami.

Zvýhry se nakonec radovali muži vmodrém, kteří porazili během tří patnáctiminutovek svého soupeře 7:5, když pohodlně drželi jedno až dvoubrankový náskok. Žádnou frustraci však pochopitelně poražení ani cítit nemohou.

Znápadu MKK uspořádání a přispění na dobrou věc museli mít zajisté všichni zúčastnění hezký pocit. „O nic nešlo, takže se hrálo v takovém pohodovém vánočním duchu,“ uvedl Kopřiva.

Extraligoví hráči nastoupili téměř kompletní. Vyjma marodů chyběli jen Patera, Bělohlav a Růžička.

Patrik SANDEV