Úvodních pět minut se neslo ve znamení velkého náporu Buldoků, kteří ale pálili jednu velkou šanci za druhou. „My snad máme gumové hokejky," posteskl si kouč Jan Novotný nad střeleckou nemohoucností svého týmu, která trvá už delší dobu.

Další průběh už byl vyrovnaný, přičemž hosté šli do vedení gólem expardubického Filipa v přesilové hře. Na 0:2 po chybě Ovchinnikova upravil na gólmana najíždějící Šťastný a zdálo se, že zkušení Východočeši kráčí za třemi body. Řisuty ale necelé dvě minuty před koncem snížily Šilhavým a v obrovské euforii pak dokázaly dvě vteřiny před koncem po velkém závaru v power-play vyrovnat Krpatou.

V prodloužení to na sebe vzal kapitán Kos, jenž z levé strany najížděl sám na brankáře a strhl výhru na stranu svého týmu. „Už to vypadalo, že to je ztracený. Gól na 1:2 nás však nakopl," řekl Novotný s tím, že přes neproduktivní koncovku při nich stál hokejový pánbíček.

Řisuty – Vrchlabí 3:2 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0). Branky: 59. Šilhavý, 60. Krpata, 63. Kos – 9. Filip, 45. Šťastný. 

Řisuty: Ilašenko – Kužel, Ovchinnikov, Babický, Muláček, Kašák, Bílek – Náprstek, Kos, Fortelka – Záleský, Brém, Krpata – Šilhavý, Janeček, Slavíček – Arnošt, Sladký.

Řisuty otočily ztracený duel s Vrchlabím, euforie na střídačce byla na místě.

Euforie na střídačce Řisut byla pochopitelná. Foto: Roman Mareš