Obchodní řetězec Kaufland hokeji sponzorsky pomáhá. Spojil se s Českým svazem ledního hokeje a i extraligovým Kladnem a jeho majitelem Jaromírem Jágrem. Kaufland škola hokejových talentů je jedním z projektů, který má pomoci dostat mládežnický hokej v Česku zase na vyšší úroveň.

Jeho hlavními cíli zůstávají rozvoj dětí i rodičů, a hlavně samotných klubů, jejich trenérů a manažerů. „Náš cíl je jasný, pomocí našich vzdělávacích a rozvojových programů zajistit růst klubů a mladým hokejistům zařídit místo pro jejich sportovní a osobní rozvoj,“ říká manažer projektu Lukáš Pokorný, podle něhož se při jednodenních kempech pro mladé (uskuteční se jich celkem 10) budou trenéři soustředit nejen na hokejový rozvoj, ale na ten všesportovní, fyzio či kondiční přípravu nebo psychologii.

Účastníci se dozvědí něco o mentální přípravě nebo správné a pestré stravě, která je pro začínající sportovce důležitá. Jednotlivé tréninky a přednášky mají pod palcem profíci jako trenéři Marián Jelínek, Petr Soukup nebo kulinářská dvojce Vojta a Betty (soutěžící z Masterchefa). Komunikace k mladým hráčům je nově rozšířena o influence marketing.

Kaufland se v rámci projektu zaměřuje také na mládežnické trenéry a jejich růst. „V rámci naší Trenérské akademie, která se skládá z pravidelných přednášek a workshopů o hokeji, managementu a marketingu rozvíjíme perspektivní trenéry z jednotlivých klubů. Zároveň pak v rámci takzvaného tréninku trenérů prakticky ukazujeme, jak je možné zdokonalovat jednotlivé dovednosti,“ popisuje Pokorný.

Zajímavé je, že Kaufland poskytuje v rámci projektu také rady manažerům, kteří vedou kluby. Ať už s ekonomikou, nebo organizačními a personálním věcmi.

Více o projektu Kaufland Škola hokejových talentů najdete na stránkách ZDE