Trenér Zdeněk Müller konstatoval, že během osmitýdenního přípravného období odehrál tým třináct přípravných zápasů. Před pátečním startem nejvyšší soutěže vyjádřil potěšení na splněným přáním posledních let – posílení obrany zkušenými beky Tomášem Nádašdim, Robertem Schnábelem a Ondřejem Šmachem. „Jsme spokojeni, ale uvidí se až v zápasech. Naším cílem je skončit v základní části jako loni do osmého místa, avšak být úspěšnější v play–off,“ prohlásil kouč, jenž s Kladnem vstupuje do šesté sezony v řadě. Na jejím startu se s asistentem Petrem Kasíkem musí obejít bez zraněné trojice Frolík, Pavlas, Nedvěd.
Také letos bude Kladno spoléhat na góly první Paterovy formace. Zopakovat loňskou sezonu bude i pro zkušené harcovníky nesmírně těžké. „Určitě se budeme snažit přiblížit. Soupeři si však budou dávat větší pozor, ale u nás je to o improvizaci, a to se těžko brání,“ mínil kapitán Pavel Patera.
Kladno má začátek sezony dost obtížný. Jede do Třince, hostí Zlín, cestuje do Plzně a pak má doma Liberec. „V extralize není lehkých soupeřů, takže je jedno, s kým začneme. Přiznávám ale, že los to je těžký,“ řekl Patera.