Ačkoliv atmosféra byla skvělá, nejen Jaroslav Zelenka, jeden ze šéfů kladenského fanklubu, očekával na stadionu více fanoušků. „Myslel jsem, že jich přijde tak o dva tisíce více," vyjádřil se Zelenka.

Podle jeho slov návštěvnost ovlivnily nepravdivé informace, že je zápas vyprodaný. „Před utkáním se to říkalo. Mnoho fanoušků proto nepřišlo," dodal.

Vliv na návštěvnost má také fakt, že kvůli známým sportovcům si televize Rytíře často vybírá k přenosům. Někteří se tak raději na utkání podívají doma. „To je také škoda. Větší návštěvnost by týmu, jenž v tomto složení už v Kladně asi v dalších letech hrát nebude, slušela," uzavřel šéf fanklubu.

Kapacita kladenského zimního stadionu je zhruba osm tisíc míst. „To se stává jednou za deset let a v hale skutečně není k hnutí," prohlásil mluvčí Rytířů Vít Heral. Dodal také, že v Kladně přišlo v pátek na hokej nejvíce fanoušků 
z celého extraligového kola.

„Bylo to tak akorát. Lidé si jedinečnou atmosféru dokázali vytvořit," okomentoval to mluvčí Heral.
Velmi diskutovaným tématem souvisejícím s návštěvností je podle některých fanoušků čas začátku utkání – 17.30 hodin. 

 „Dělám v Praze do 18 hodin. Jsem schopen si někdy domluvit odchod o hodinu dříve, ale i tak se do Kladna za třicet minut nedostanu," tvrdí  jeden z diskutujících.

Jak řekl Kladenskému deníku Heral, začátky zápasů ve všedních dnech řešil klub už loni: „Na webu jsme uspořádali anketu, které se zúčastnilo zhruba 1500 unikátních respondentů." 

„Výsledky nebyly nějak nakloněny pozdějším začátkům. Nevím, zda anketu zopakujeme, ale budeme se tím dále zabývat," přislíbil mluvčí hokejového klubu. Začátek má prý svá pro i proti. „Pokud převáží názor začínat utkání později, tak s tím samozřejmě můžeme něco udělat," uzavřel Heral.

Na problémy některých fanoušků stihnout začátek utkání už fanklub podle Zelenkových slov poukazoval.
„S klubem jsme v kontaktu. Mnohokrát jsme se na to ptali a upozorňovali, že by bylo vhodné začátek ve všední dny posunout alespoň o půl hodiny," dodal Zelenka.