U mistrovského titulu Třince byl opět obránce Milan Doudera. Kladenský odchovanec působil na severu Moravy řadu sezon a byl u všech velkých úspěchů ocelářů. Teprve letos se rozhodl změnit adresu a neodolal lákavé nabídce z Českých Budějovic stejně jako třeba další Kladeňák Adam Kubík.

Další, tentokrát nečekaný úspěch přišel pro kladenský hokej na MS v Rize a Tampere. Měl totiž zastoupení v obou semifinálových zápasech. Ten mezi USA a Německem pískal elitní kladenský čárový rozhodčí Jiří Ondráček, který už v minulosti velké akce včetně olympijských her řídil.

Ve druhém semifinále pak naskočil v sestavě Lotyšska v minulé sezoně kladenský obránce Oscar Cibulskis. Fanoušci ho v sezoně kritizovali, vedení Rytířů s ním už další spolupráci také nepodepsalo, ale zkušený bek si i tak vybudoval pevnou pozici v mužstvu, které senzačně vybojovalo bronzové medaile. A Čechům dal ve vzájemném zápase dokonce gól.

Junioři Kladna se radují, právě rozhodli první zápas série proti Ústí nad Labem
Junioři Kladna touží po extraligovém finále, zlomí doma Ústí?

Největšího úspěchu se ale bývalý hráč Kladna teprve dočkat může. Obránce Radko Gudas totiž se svou Floridou prožívá neskutečnou jízdu Stanley Cupem, při které Panteři vyřadili ty největší kandidáty na zisk trofeje, tedy Boston, Toronto a Carolinu.

Zdroj: Youtube

Berounský rodák působil v Kladně dlouho, pět roků, od svých čtrnácti a přes dorost a juniorku došel až do A mužstva, kde odehrál celkově 15 zápasů.

Poté odešel do zámoří a vypracoval se v jednoho z nejtvrdších hráčů světa. Dlouho ho srážely příliš drsné zákroky, ale hru uměl přizpůsobit trendům a už dlouho žádnou suspendaci od ligy nedostal. Přesto se protivníkům umí pořád dostat dokonale pod kůži.

Takže o důvod víc fandit ve finále Stanley Cupu právě Floridě, ale vy, kdož přejete Las Vegas, prosím, vaše volba…