Kladno sice přišlo o další zraněné P. Hořavu a Kurjanova, nicméně vrátil se Machač. Jaromír Jágr nastoupil tradičně jen na úvodních pár vteřin, jenže tentokrát už absolvoval kompletní rozbruslení a po celé utkání sledoval spoluhráče z lavičky. Možná i to přineslo správný impuls a štěstíčko.

Zápas se sice vyvíjel lépe pro nabuzený prostějovský tým, který brzy opět využil svou zbraň hromadného ničení – přesilovku. Jenže bomba ex-kladenského Rudovského byla nadlouho poslední hrozbou pro brankáře Cikánka. Rušno bylo naopak na druhé straně, kde se nejprve povedl únik uzdraveného Machače se Strnadem. Vyrovnání výborně hrající Rytíře nabudilo, bojovník Matula vydřel puk pro Kružíka a ten bombou zase dokázal, že je v super formě – 1:2.

Bohužel druhá třetina, která Jestřábům tradičně nejde, přinesla Rytířům trochu smůly. Byli lepší, vytvořili si několik jasných šancí včetně úniků Hořavy a Redlicha, ale Neužila nikdo nepřekonal. To vše už navíc za stavu 2:2, protože v úvodu třetiny si první slabší chvíli v sérii vybral Cikánek a propustil ránu Venkrbce z úhlu.

Pro Kladno velmi nepřátelské publikum hnalo domácí za dalším úspěchem, jenže lépe vstoupili do poslední části hosté. Svedlunda v jasné šanci fauloval Drtina, ale jeho záchranná brzda Prostějovu k ničemu nebyla, protože i Rytíři umí početní převahu využít – Tůma je navíc ve střelecké pohodě. Jeho čtvrtý gól v sérii vrátil týmu náskok.

Jenže přesilovka domácích, ta už hraničí s dokonalostí. V 52. minutě ji Jestřábům nabídl právě Tůma a Nouza bleskově bombou srovnal. Další převahu už Jestřábi ale přes šance nedali a šlo se potřetí na jejich ledě do prodlouženého času.

Ten se ale na rozdíl od víkendových duelů Rytířům povedl. V čase 62:05 uvolnil Pekr skvěle kapitána Strnada, ten Neužila vykoupal kličkou a poslal Kladno do semifinále proti Českým Budějovicím.

„Byla to hrozně vyrovnaná série, kterou mohla vyhrát obě mužstva. Byla hodně korektní nejen na ledě, ale i mimo něj. My byli šťastnější, proto jsme postoupili,“ byl rád kladenský trenér Miloslav Hořava.

Podle něj mohlo poslední zápas rozhodnout to, že Prostějov byl sice výborný přesilovkách, ale Kladno  zase aktivnější při hře pět na pět. „Je těžké vyzvednout moment, který rozhodl sérii, vyhrát mohl opravdu kdokoliv,“ mínil Hořava.

A odmítl, že by jeho tým znervóznil, kdy i třetí prostějovský duel došel do prodloužení, přičemž první dvě patřila domácím. „My nervózní nebyli, přece jen jsme měli k dispozici ještě další domácí zápas,“ mávl rukou kladenský kouč.

A vyjádřil se také k dalšímu kladenskému soupeři, velesilným Českými Budějovicím. „Zatím k tomu neřeknu nic. Jen to, že Budějovice a i Vary jsou favority. A jak říkali prostějovští hráči: my do toho půjdeme s čistou hlavou a budeme je chtít potrápit,“ dodal Hořava.

Ten ještě pochválil tým, do něhož postupně skvěle zapadali i hráči nahrazující zraněné spolubojovníky. „Všichni hráči se semkli a hráli výborně, bojovali. Byli v hokejovém transu a o tom play off je.“

Jestřábi Prostějov – Rytíři Kladno 3:4 pp (1:2, 1:0, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Rudovský (M. Drtina, Nouza), 22. Venkrbec (Švarc), 52. Nouza (Divíšek) – 8. J. Strnad (Machač, Pekr), 12. Kružík, 47. Tůma (Kloz, Štich), 63. Strnad (Pekr). Rozhodčí: Doležal, Veselý – Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváků: 3116. Konečný stav série: 2:4.

Prostějov: Neužil – M. Drtina, D. Kolář, Rašner, Havlík, Žovinec, Mikliš, A. Holík – Starý, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Meidl, Rudovský – Luňák, Venkrbec, Švarc – Zabloudil, Fiala, Švec.

Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Štindl, Matula, Lenďák, Kehar – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Svedlund, M. Hořava – Pekr, Machač, Strnad – Jágr.

Kladno vyřadilo Prostějov a užilo si děkovačku na jeho ledě.