Poctu dostali spolu s Jágrem dva noví členové Síně slávy, která v současnosti čítá 34 jmen, jež psala slavnou historii kladenského hokeje. Současného kouče Rytířů Pavla Pateru ale zastoupila dvanáctiletá dcerka, poněvadž táta odcestoval na šestý duel play off v Prostějově.

Libor Procházka přiznal, že je pro něj ctí být součástí sestavy tvořené legendárními jmény. Mistry ligy, světa, olympijskými vítězi i držiteli Poháru mistrů evropských zemí.

Když si pročítal jména, byl překvapený, kolik z nich ho trénovalo - Otakar Vejvoda, Eduard Novák, Bohumil Čermák, Jan Neliba, Zdeněk Müller, Lubomír Bauer a v reprezentační šestnáctce také Jiří Kulíček.

"Je mi ctí, že se s nimi potkávám i tady, ne jenom jako hráč a trenér," uvedl bývalý řízný bek a na otázku, s kým by si rád zahrál v jedné pětce, pokud by to šlo, řekl: "To ne, nechci nikoho urazit."Až se bude opět rozšiřovat Síň slávy, mohl by být jedním z adeptů dlouholetý kapitán Kladna Josef Zajíc.

"Kdo chce vynikat v současnosti nebo budoucnosti, musí mít rozumět historii a mít k ní respekt. To je základ. Každý si tady může připomenout, jací světoví hráči na Kladně vyrostli a jak je těžké vrátit kladenský hokej tam, kde bychom rádi viděli," uvedl a pochválil autory expozice, kterou může Kladnu závidět každý český klub.

Jaromír Jágr k historii klubu a jeho slavným předchůdcům respekt má. Jako kluk byl pravidelným divákem zápasů Kladna. "Pamatuji si na slova Ivana Hlinky, který říkal, že když neznáš historii hokeje a neuznáváš hráče, kteří to hráli před tebou, nemůžeš být kvalitní hokejista," uvedla slavná osmašedesátka.

Stálá expozice bude v Oáze fanouškům hokeje k dispozici každý den. Před dvěma lety o ní začali přemýšlet mluvčí klubu Vít Heral a manažer marketingu Jiří Kalla, který měl na starosti část týkající se Jaromíra Jágra.

"Původně se měla Síň slávy otvírat k jeho narozeninám," řekl a prozradil, že na realizaci, včetně grafických návrhů, se spolupodílela i reklamní agentura B61. 

"Myslím, že se to povedlo. Kladenské legendy si to určitě zaslouží," řekl s tím, že poslední dny byly hektické, i kvůli probíhajícímu play off.