Účastníci absolvují tréninky zaměřené na techniku bruslení a hole a pozornost je věnována také taktickým dovednostem na ledě. Procvičí si například bruslení vpřed a vzad, změny směru jízdy a rychlosti, powerskating, kontrolu kotouče ve stoje a v pohybu, nahrávku a zpracování nebo techniku střelby. Speciální tréninky jsou připravené také pro gólmany.

Kromě tvrdých tréninků na ledě i mimo něj je ale Panči mezinárodní hokejová škola také o zábavě. „Náš cíl je spojit trénink, disciplínu a samostatnost se zábavou a radostí. Chceme, aby všichni odjížděli s novými dovednostmi a zároveň vzpomínali na kemp jako na skvělý prázdninový týden. Velkou přidanou hodnotou je fakt, že škola je mezinárodní. Kromě toho, že hokejisté zažijí herní styly ostatních národností, potrénují také cizí jazyk. Je skvělé sledovat, že přátelství, leckdy pevná a dlouholetá, vznikají i přes jazykovou bariéru,“ dodal Mikael Pančák.

Jeho slova potvrzuje brankář Louis z Francie, který byl na Panči kempu letos poprvé. „Ze začátku jsem měl strach, přece jen jsem odjel do cizí země a hlavně jsem na kempu, kromě trenéra gólmanů, nikoho neznal. Nakonec jsem hrozně rád, že jsem se přihlásil, bylo to skvělé a s klukama jsme se spřátelili, i když domluvit se, to byla občas pořádná legrace.“

Panči mezinárodní hokejová škola končí ve Slaném v pátek 28. července. Na závěr každého turnusu čeká na účastníky turnaj a rozlučková párty.

Tomáš Cholinský