Tomu dal majitel klubu Jaromír Jágr před třemi lety šanci jako sportovnímu manažerovi, ale uplynulou sezonu už Vejvoda nedokončil, odešel na vlastní žádost. A nyní na svém facebookovém profilu pojmenoval čtyři výrazné problémy, o kterých se mluví už delší dobu mezi odborníky i fanoušky.

Vejvoda jako první vyčítá Jágrovi, že po minulé sezoně, kdy Rytíři spadli z nejvyšší soutěže (stalo se 20. dubna), se na zimním stadionu v Kladně ukázal až v závěru července. Druhou věcí, nad kterou kroutí hlavou, je ponechání trenéra Jiřího Čelanského, jenž 
s týmem sestoupil, na svém postu, zatímco asistenti Jan Neliba s Josefem Zajícem byli vyměněni.

Třetím bodem Vejvodovy kritiky je vstup do prvoligové sezony. V kádru tehdy bylo jen sedm obránců s věkovým průměrem 22,5 roku a Vejvoda byl později podle portálu isport.cz kritizován, že při zranění dvou obránců podepsal smlouvu s Lukášem Kuželem.

Jako poslední bod si vybral bývalý sportovní manažer a mladší bratr někdejšího mistra světa Otakara Vejvody zbytečný odpočet bodů v závěru základní části, který podle něj pramení z toho, že ve vedení není nikdo, kdo by řídil každodenní chod klubu.

Někteří možná budou vinit Martina Vejvodu z toho, že kritizuje proto, že z klubu odešel a že to měl udělat dříve. Mnohem více lidí kolem kladenského hokeje bude ale s jeho trefami souhlasit.

Koneckonců facebookový příspěvek Martina Vejvody (foto) označili takzvaným lajkem, tedy větičkou To se mi líbí, i další výborní hráči jako Ondřej Pavelec, Jiří Tlustý, či Radek Smoleňák.

Aktuálně se fanoušci v České republice pomalu modlí, aby Jágr přijel a pomohl reprezentaci na nadcházejícím mistrovství světa.

Ti kladenští by spíše potřebovali pomoc s jejich milovaným klubem, jemuž vážně hrozí, že se stane takzvaně provinčním a že už se zde jen tak extraliga hrát nebude.

Město Kladno coby menšinový vlastník klubu Rytířů už slovy primátora Milana Volfa kritizovalo Jágra i Rytíře také, aktuálně ale mlčí i kvůli tomu, že se chystá hokejistův návrat z Ameriky a společná schůzka, na které si obě strany chtějí vše vyjasnit.

Sám Jágr v rozhovoru pro Deník Sport prohlásil, že před třemi lety nebyla jiná alternativa než ta, že klub převezme (rozuměj zachrání) on. Což obyčejnému fanouškovi nezní právě nejlépe.

Na druhou stranu ze zámoří přivezl tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral i dobré zprávy. Třeba takové, že nově čtvrtý nejlepší muž historických tabulek bodování NHL přijal na Floridě několik partnerů kladenského klubu a našel si čas i na natáčení reklam.

A nekonečná pravda je, že Jágr se svým jménem je schopen pro malý klub sehnat tolik peněz, co jiní sotva.

Bývalí hokejisté, reprezentanti, jsou majiteli i jiných českých týmů a vedou si v tomhle ohledu z venkovního pohledu podstatně lépe. Martin Straka v Plzni, Libor Zábranský v Brně, Jiří Dopita v Olomouci. A dokonce i Radim Vrbata, který Boleslav řídí na dálku stejně jako Jágr Kladno.

Všechny tyhle kluby zažily progres, čeká něco takového i na Kladno?