Je to jako při zápasech české hokejové reprezentace, kdy se vedle sebe postaví v národním dresu fanoušci Komety, Sparty, Kladna nebo Plzně. Neřeší klubovou příslušnost, extraligové výsledky a vzájemné neshody. Mají společný zájem.

Právě tím je i Charta fair play, která má sjednotit českou hokejovou veřejnost a ukázat, že Češi se drží pravidel fair play. Není náhoda, že projekt, který v české extralize běží už třetí sezonu, podepsalo přes 26 tisíc fanoušků.

S projektem České pojišťovny, hlavním partnerem extraligy, navíc spolupracují i všechny extraligové kluby. Svým podpisem ji každoročně stvrzují všichni extraligoví kapitáni. „Je vidět, že nejde jen o symbolické gesto, ale že všichni věří, že Charta má smysl," má jasno Vladimír Martinec, česká hokejová legenda.

„Když si vzpomenu na dávné souboje se Sovětským svazem, vždycky jsme to byli my Češi, kdo se držel fair play a svým čestným způsobem dokázali vítězit," vzpomíná šestinásobný mistr světa.

Charta fair play dál doprovází extraligové dění, podepisovat se pod ní mohou všichni fanoušci na webu http://www.fairhokej.cz/.