Staša je Moravan, v mládežnických reprezentacích ale narazil na pěknou řádku Kladeňáků. V jeho věku jich hned několik dorostlo až do NHL a ti další hrají české i evropské ligy. Největší hvězdou, která se Stašou hrála, je opora Philadelphie Flyers Jakub Voráček, dalšími pak Michael Frolík či Jiří Tlustý.

Dokonce v jedné formaci hrál se Stašou David Stieler, který už řadu let nastupuje v nejvyšší soutěži v Německu za Augsburger Panthers. „Na Romana si dobře vzpomínám, dost často jsme spolu hrávali v lajně. V kontaktu sice od té doby nejsme, ale samozřejmě sleduji, jak se mu v soutěži daří a fandím mu, aby byl novým MasterChefem on,“ vzkazuje z Německa Stieler, který jako čeští hráči musí čekat, zda ještě koronavirus dovolí soutěže rozjet.

Na Stašu si vzpomíná také dlouholetý brankář Kladna a nyní Mělníka Lukáš Cikánek. „Byla s ním ohromná sranda,“ vybavil si a potvrdil, že také on sleduje soutěž od samého začátku. „A Romanovi držím palce, to je jasné.“

Kdo se Stašou hrál dál? Z Kladeňáků dva borci, kteří stejně jako on vždycky dovedli pobavit kolektiv, tedy David Růžička (dnes Košice) a Martin Látal (Litvínov), dál Jakub Valský (Kometa Brno) či kdysi hodně nadaný Michal Kazatel.

Ti všichni mu budou v úterý večer přát, aby mu rozhodcovská trojice Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt dala takový úkol, který ho může vyšvihnout k zářivým kuchařským výšinám.