A jestli před dvěma lety alarmoval celé Kladno za záchranu hokeje při akci v Sítenském údolí a loni v restauraci Česká Lípa oslavil deset let svého trvání, pak ani letos nechtěl zůstat bez AKCE.

Uspořádal ji na domácím placu jednoho z nejskalnějších – Kazatele Pepeho Dvořáka. Ten všechny pozval do areálu koupaliště ve Středoklukách, kde provozuje pizzerii a celý víkend se tady sportovalo, podepisovalo, poslouchalo, vyprávělo a popíjelo.

Kladenští fanoušci opět ukázali: Jsme tady!

V plánu bylo vyrazit do Středokluk už v pátek pěšky. A skutečně se stalo, byť pouze pět nejstatečnějších obulo botky tulačky. „To nevadilo, měli jsme i tak pohodu. I se zastávkou na pivko jsme byli za dvě hodiny na místě," směje se jeden z šéfů fanklubu Jaroslav Zelenka.

Hlavní program víkendu byl ale naplánován až na sobotu. Pro všechny byla připravena překážková dráha s mnoha úskalími včetně skoku v pytli nebo běhu po kladině, na nějž doplatil pádem fotograf a chodící kronika Petr Gimax Hubáček.

Kdo byl nejrychlejší? Mezi dětmi Kuba Ondráček, dívkám kralovala Kamča Holcová a chlapům Jarda „Strny" Strnad, jenž neváhal dorazit až z dalekého Jablonce.

Speciální kategorii pak vedení fanklubu vytvořilo pro očekávanou návštěvu těch, které po celou sezonu povzbuzují – hokejistů Kladna.

Rytířskou ekipu přivezl mluvčí klubu Vítek Heral a chybět v ní nemohl fabnoušky milovaný dnes už šéftrenér mládeže Pepa Zajíc, z týmu pak dorazili beci David Růžička a Milan Doudera.

„Milan si na trati vedl jasně nejlépe, vyhrál o parník. Hodně času nahnal na přesné střelbě," popsal Jarda Zelenka.

Hokejisté poté zasedli k autogramiádě a poctivě se podepisovali.

Další vrcholy večera na sebe nenechaly však čekat dlouho. Na koncerním podiu, které dopravila skupina Ahopheles, se kromě ní při koncertech ukázala ještě seskupení Ingoti a Trio Big Band.

„Za koncert děkujeme všem kapelám a speciálně Ahopheles, kteří přivezli speciální autobus sloužící zároveň jako podium," poděkoval Jaroslav Zelenka.

Tomu se i letošní akce zamlouvala, byť nedorazilo tolik lidí, kolik by si přál – bylo jim kolem osmdesátky. „Termín možná nebyl úplně ideální, ale těžko se vymýšlí lepší. My jsme rádi, že byla pohoda, lidi co přišli se bavili a nikomu se nic nestalo. Myslím, že pro další roky vymyslíme zase něco," dodal.

Fotogalerii Petra Hubáčka ze Středokluk najdete ZDE