V perfektně připraveném informačním buletinu věřili stěžejní organizátoři Vladimír Kazatel a manželé Lenka a Petr Burdovi, že turnaj nadchne nejen kluky, ale i všechny zúčastněné. Toto přesvědčení se jim vyplnilo na víc než sto procent.

Turnaj byl zahájen báječným vystoupením talentovaných slánských krasobruslařek, které zapadlo do slavnostní atmosféry. Českou, slovenskou a německou hymnu vyslechli místostarosta Slaného Martin Hrabánek s poslancem a exministrem Josefem Dobešem, a také Miroslava Kaiserlíková, radní a ředitelka DDM Ostrov. Vyhlášení výsledků se zúčastnil také první místostarosta Slaného Jaroslav Hložek.

Hrálo se ve dvou kategoriích. Ze starších přípravek (2004) dorazily výběry Českých Budějovic, Komety Brno, která nakonec turnaj ovládla, Sparty Praha, ale i Slovanu Bratislava, Regensburgu či Norimberka.

V mladší kategorii přibyli
i Bílí tygři Liberec a Mladá Boleslav. Právě tyhle dva týmy ovládly celkové pořadí před třetím Slaným.

Nejlepšími hráči Slaňáků byli zvoleni Petr Burda (2005) a posila z Kladna Matyáš Malý (2004).

Absolutní uznání patří trenérům Vladimíru Kazatelovi, Petru Burdovi a bývalému extraligovému hráči Kladna Radku Gardoňovi. Především jejich zásluhou dosahují slánští kluci takových výsledků.

Tlumočení a komentování po dobu celého turnaje, stejně jako ozvučení – zajištěné, kým jiným, než panem Kocábem – bylo bezchybné.

Škoda, že pozvání více týmů zabrzdila ubytovací kapacita víceúčelové haly.

Po celou dobu staral o brusle všech hokejistů pan Hamza. Licencovaní rozhodčí pod vedením Slaňáka pana Pokorného, spolu s pořadatelským sborem, jenom dotvrdili nejvyšší úroveň celé akce.

O obrazovou dokumentaci se pro naše město po oba dny už klasicky postaral pan Husník.

S uznáním se setkal turnaj i u bývalého skvělého hráče Kladna Zdeňka Nedvěda řečeného Masaryk. Jeho vnuk s kamarády z Kladna podpořili slánské družstvo ročníku 2005 a tato spolupráce je slibným přínosem pro zdejší hokej.

Rodiče hráčů, jak z Regensburku, tak Norimberka, byli ve Slaném velmi spokojeni
a nešetřili chválou. Nejvíce je udivilo, že relativně malé město dokáže zorganizovat tak úžasnou akci.

Porovnání základen – 250 dětí má Slovan Bratislava 
a pouhých pár desítek Slaný – o to víc vyniká obětavost 
a podpora rodičů .

Na závěr zbývá poděkovat jedenácti sponzorům, kteří umožnili uspořádání turnaje na tak vysoké úrovni.

Souběžně s hokejovým turnajem se v neděli na hřišti SK Slaný uskutečnil fotbalový turnaj o dva roky mladších sportovních nadějí, vyrůstajících a vychovávaných ve Slaném.

„Věřím, že tito nadějní kluci, hrající s ohromným zápalem a předvádějící velmi pěkné fotbalové akce, dostanou v budoucnosti slánský fotbal tam, kde kdysi býval," zasnil se Slaňák Stanislav Švarc.

V týmu 2007 se podle něj skvěle uvedli hráči Michalovský s Dudáčkem a prémiový střelec Kalina.

V týmu 2006 předvedli své střelecké kvality stálice Ball, O. Šíma a univerzál Kapusta.

Poděkování patří správci hřiště VSH Slaný, který umožnil uspořádat turnaj na přetěžovaném hřišti. Dále pak všem zúčastněným týmům SK Ďáblice, Kablo Kročehlavy a Meteor Praha.

Zásluhu na celé akci má realizační tým: P. Procházka, J. Balla a P. Šíma. Za organizaci turnaje má zásluhu P. Vejmelková a P. Ballová. V první řadě je třeba ocenit i obrovskou práci trenéra M. Kapusty.

Tento turnaj je malou pozvánkou na následující, který by se měl uskutečnit 8. června opět na slánském hřišti. Přijet by měly přední pražské týmy Slavia Praha, ABC Braník
 a 1.FK Příbram.

Pořadí v turnaji:

Ročník 2004: 1. Kometa Brno, 2. HK Lev Slaný, 3. EHC Norimberk.
Ročník 2005: 1. Bílí tygři Liberec, 2. BK Mladá Boleslav, 3. HK Lev Slaný.