Utkání začalo pro Rytíře velmi dobře. Hned ve třetí minutě se prosadila hvězda posledních zápasů Jiří Říha. Ve třetím zápase od zranění se prosadil už popáté! Úvodní trefa ale domácí nesrazila a prokazovali snahu o srovnání stavu. Jirásek v dobré příležitosti nezvedl puk přes Brízgalovy betony. O chvíli později už byl Brízgala překonán, Šikova střela ale pouze rozezvonila brankovou konstrukci.

Naopak Rytíři se prosadili v přesilovce, ve kterých letos příliš nezáří. Vampola našel fantasticky Nashe a Michajlov se nestačil přemístit. Rytíři nepolevovali v dobré hře. Netrvalo dlouho a puk skončil za Michajlovem i potřetí. Bohužel pro Rytíře ale domácímu brankáři až příliš těsně clonil Svedlund. Gól tak nebyl uznán pro jeho postavení v brankovišti.

Kladenské to ale dlouho nemuselo dlouho mrzet. Ještě do sirény vystřelil Zikmund. Domácí brankář nemohl vůbec vidět a puk propadl až do brány.

Od druhé třetiny se do domácí brány postavil Král. A pro Litoměřice to byl vítaný impuls. Důraz prokázal kladenskému publiku dobře známý Kloz. Bezúspěšně. Střela Kadlece pak skončila jen v lapačce kladenského brankáře. Netrvalo dlouho a domácí se přeci jen dočkali. K puku se v mezikruží dostal Strejček. Přesnou a tvrdou střelou vůbec nedal Brízgalovi šanci.


Velkou příležitost nabídli Rytíři soupeři vlastní nedisciplinovaností. 78 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku ale domácí prakticky zahodili a Brízgalu vážněji neohrozili.

Úvod závěrečné části nevypadal, že jeden z týmů potřebuje dotahovat výsledek a hra se celkově zklidnila. To až po devíti minutách hry změnil Machač, který poslal z otočky přesně kotouč až za Krále. Tříbrankové vedení ale vydrželo pouze 17 vteřin. Kladenská obrana si nedala pozor na dvojici Šik Dvořák. Šik dobře našel Dvořáka u vzdálenější tyče a ten dobře zakončil.

Nečekaný tah předvedl kouč Litoměřic Bruk, který brankáře odvolal už čtyři a půl minuty před koncem. V risku bez brankáře ale bylo velkých šancí jen málo. Naopak nepříjemnou situaci prožil Redlich, kterého bruslí do krku v pádu trefil jeden z domácích borců. Kladenský útočník ale situaci přečkal bez úhony a naopak při dalším střídání trefil prázdnou bránu. Pečetil tak výhru Kladna 5:2.

"V první třetině jsme hráli velmi dobře, domácí jsme do ničeho nepustili a sami dali tři góly, takže jsme museli být spokojení," usmíval se trenér Kladna Jindřich Lidický. S druhou částí už tolik spokojen nebyl. Jeho tým přestal dodržovat taktiku, pustil domácí do tlaku a ti snížili. "I ve třetí třýetině to byla na můj vkus moc nahoru dolů, ale naštěstí jsme dali čtvrtý gól. Litoměřice sice snížily a byly pořád nebezpečné. Byl to těžký zápas a jsme rádi, uže jsme ho vyhráli."

Lidický také pochválil premiéru rakouského obra v obraně André Lakose. "Hrál velice dobře, byl klidný na puku, nedělal chyby, a když šel do souboje, mělo to říci. Výborný výkon," byl spokojen kladenský trenér. 

Litoměřice (v bílém) hostily Kladno.

HC Stadion Litoměřice – Rytíři Kladno 2:5 (0:3, 1:0, 1:2).

Branky a nahrávky: 27. Strejček, 50. Dvořák (Šik, Kantner) – 3. Říha (Kaut), 17. Nash (Říha, Vampola), 19. Zikmund (Jelínek, Veber), 50. Machač (Nash, Strnad), 59. Redlich (Zikmund, Machač). Rozhodčí: Souček, Ondráček – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 2:3, využití: 0:1. Střely: 43:29. Diváků: 1740.

Litoměřice: Michajlov (od 21. Král) – Pavlas, Marcel, Kvapil, Strejček, Jebavý, Rulík, Dluhoš – Kadlec, Kloz, Jánský – Dvořák, Jícha, Kantner – Eret, Šik, Pour – Sklenář, Matějček, Jirásek..

Kladno: Brízgala – Nash, Veber, Lakos, Kehar, Říha, Hořava – Jelínek, Machač, Zikmund – Svedlund, Vampola, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – O. Bláha, Vildumetz.

Jan ŠEJHL