Kouč Východočechů Václav Sýkora postavil do branky Haška, který nemusel v první velké šanci Kladna první třetiny zasahovat. Po Čurillově vysunutí profrčel okolo Čáslavy Bělohlav, jehož střelu zastavila levá tyčka. Když pak Somík v ideální pozici pálil jen do Kopřivy, udeřilo Kladno. V 16. minutě využil po přečíslení Frolíkovu přihrávku Tenkrát, jenž zamířil do levého horního rohu.

Přelom třetin byl ve znamení přesilovek Kladna, dvouminutovou pět na tři proměnil Toman. Potřetí se stav měnil v pardubické početní výhodě, kterou od modré ranou těsně nad ledem zužitkoval Čáslava - 2:1. Následnou nudnou několikaminutovou pasáž ukončil svoji druhou brankou v utkání Tenkrát, který švihem pálil zpoza obránce.

Skóre třetiny určili Východočeši opět v početní výhodě. Špirko si nejprve vybral znovu Čáslavu, který pálil do tyčky a posléze Sýkoru, jehož nepovedená plachtící střela zmátla všechny včetně Kopřivy.

Vedení Středočechů mohl v závěrečném dějství zvýšit Stieler, jenž netrefil odkrytou branku, na druhé straně ve dvou přesilovkách Východočechů několikrát dobře zasáhl Kopřiva.

Tu poslední umocnilo odvolání brankáře, Pardubičtí však ani v šesti na kýžené vyrovnání nedosáhli.

Kladno – Pardubice 3:2
Třetiny: 2:0, 1:2, 0:0.
Kladno: Kopřiva – Toman, Růžička, Murdoch, Šmach, Kameš, Dlouhý, Maurský, Trončínský - Diviš, Patera, M. Procházka – Bílek, Čurilla, Bělohlav – Valský, Frolík, Tenkrát – Tomajko, Stieler, Kuchler. Trenér Müller.
Pardubice: Hašek – Nakládal, Čáslava, Píša, Aiello, Richter, Motherwel, Zukal - Sýkora, Špirko, Bláha - Kolář, Koukal, Rákos - Klejna, Zohorna, Somík- Kousal. Trenér V. Sýkora.
Branky a nahrávky: 16. Tenkrát (Frolík), 17. Toman (Majeský, M. Procházka), 33. Tenkrát - 24. Čáslava (Špirko), 40. Sýkora (Špirko, Čáslava). Rozhodčí: Jílek – Zavřel, Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 600.