Ambiciózní holešovický celek to proti Kladnu zprvu neměl snadné. První třetina nabídla spíše úporný boj a gólové záblesky světla v hokejové tmě přinášely na obou stranách jen přesilové hry.

Už ve 3. minutě otevřel skóre k radosti spoře zaplněné haly sparťanský bek Michal Gulaši. Za hosty vyrovnal také v přesilovce Jiří Kuchler, ale vedení vrátil rudé vozbě po bleskové kombinaci Michal Broš.

Nejsmutnějším okamžikem druhé dvacetiminutovky byl souboj u mantinelu, po kterém zůstal na ledě ležet kladenský Jan Platil. Čerstvá posila Středočechů tak odehrála sotva polovinu zápasu a pak musela v bolestech opustit hřiště i střídačku.

„Odvezli ho do nemocnice, nevím přesně, co mu je. Podle prvních zpráv to je zranění ramene, asi vykloubení. Je to pro nás ztráta, už tak máme marodku dost velkou. Pokud bude Platil mimo hru, budeme muset asi sáhnout mezi juniory,“ uvedl kladenský asistent Petr Kasík.

Za Spartu se ve druhé třetině prosadili Yorick Treille a Jan Hanzlík, Kladno ovšem díky Milanu Tomanovi zůstalo v kontaktu. Ten se snížil na rozdíl jediné branky po osmi minutách třetí třetiny, kdy se trefil kapitán Pavel Patera.

Domácí se ale nenechali rozhodit a po necelé minutě přistřihli Středočechům křídla. Kanadský bek Doug O’Brien prudkou ranou od modré zarmoutil gólmana hostů Lukáše Cikánka. Sparťané tak v prvním utkání před svými fanoušky slavili vítězství 5:3.

Za tohoto stavu Kladenští propásli početní výhodu dvou mužů, stejně jako v prvním dějství. " „Říká se, že když nevyužijete přesilovku pět na tři, tak nemůžete vyhrát. A to byl dnes náš případ. Nevyužili jsme šance, které jsme měli a prohráli. Sparta byla lepší,“ řekl Kasík, jenž měl s koučem Otakarem Vejvodou k dispozici jen jednáct útočníků. K Bílkovi se v den utkání přidal i Stieller s nastřeleným nártem.

„Předvedli jsme dnes oproti prvnímu zápasu v Pardubicích zlepšený výkon, ale do ideálu to pořád mělo daleko. Vstřelili jsme pět gólů, to je skvělé, ale šokovala mě nedisciplinovanost našich hráčů. Není možné hrát doma tolikrát v oslabení, i když jsme je dobře ubránili. Jsem rád za tři body,“ konstatoval domácí kormidelník Miloš Holaň.

Sparta Praha - Kladno 5:3 (2:1, 2:1, 1:1).

Branky a nahrávky: 3. Gulaši (Vykoukal), 15. Broš (Vykoukal, Gulaši), 32. Treille (Hlaváč, J. Hlinka), 40. Jan Hanzlík (Kůrka), 49. O’Brien (Broš) – 12. Kuchler (Bělohlav, Knotek), 37. Toman (Látal), 49. Patera (Toman).

Rozhodčí: Hodek, A. Jeřábek – Jílek, Jindra. Vyloučení: 10:8, navíc Broš 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4299.

Sparta: Pöpperle – Vykoukal, Gulaši, O'Brien, Jan Hanzlík, Macholda, Philipp – Kůrka, Broš, Ručinský – Ton, D. Výborný, Smoleňák – Hlaváč, J. Hlinka, Treille – Bartánus, Koreis, Hromas. Trenéři: Holaň a Volek.

Kladno: Cikánek – Kameš, J. Drtina, Platil, Toman, L. Procházka, Šmach, Mnatsjan, Piskáček – Látal, Patera, Eberle – Valský, Kalla, Bělohlav - Kuchler, Knotek, Bělohlav - Gengel, Dalecký. Trenéři: Vejvoda a Kasík.