Hrají ve Varech, Liberci a už v pátek v Třinci, který vede extraligovou tabulky a schází mu pouhé tři zásahy do černého k dovršení stovky nastřílených branek. Na druhou stranu Buldoci atakují stovku obdržených gólů. Zbývá do ní pouhých pět.

Fanoušci mohou jen doufat, že ani jedna kulatá sumička nebude naplněná. To by znamenalo když už ne body, tak alespoň přijatelný výsledek. Podílet by se na něm mohli i dva zkušení beci, kteří vrací do sestavy.

Po jedenácti týdnech nastoupí uzdravený Jan Platil, pro nějž je Třinec známým prostředím (odehrál za něj 22 zápasů), hrát bude i Jiří Drtina, který odstoupil z utkání se Zlínem.

Trenéři mohli vzít i Samuela Mnacjana. „Půjde ale za juniory, kteří potřebují každý bod. Hrál za ně už poslední tři zápasy a je tam vůdčí osobností,“ uvedl trenér Petr Tatíček s tím, že o jménu brankářerozhodnezdravotní stav Martina Faltera.

V dosavadních dvou vzájemných zápasech vždy uspěl favorit. Doma vyhrál 7:3, na Kladně 3:1, celkem čtyři góly mu nastřílel exkladenský junior Martin Růžička, jenž s varským Hruškou vede tabulku střelců (16).