Ústí n.L. – Kladno 3:4 sn

Hosté začali v defenzivě dost liknavě a toho duo štírků Špirko – Novák dvakrát využilo. Nejprve se krásně překřížili (5.) a potom se jim povedl výpad v oslabení (7.). Oba střelci mířili nad Kopřivovu vyrážečku. Kladenští pak soupeře místy tlačili, výborně kombinovali, avšak většinu jejich střeleckých pokusů z dobrých pozic zablokovali houževnatě bránící Lvi. Ti na druhou stranu využívali volného prostoru k moc nebezpečným brejkům, takže diváci si na nudu určitě stěžovat nemohli.

V polovině utkání mělo Ústí ideální příležitost svůj náskok zvýšit. Více než minutovou dvojnásobnou početní výhodu ale nedokázalo zužitkovat. Litovat toho mohlo v závěru třetiny. Hosté si do té doby takřka nevytvořili nic nebezpečného, ale byli to nakonec oni, kdo se prosadili gólem do šatny. Bleskově využili přesilovku, když Procházkovu střelu tečoval Diviš a Patera měl při dorážce snadnou úlohu (39.).
Branka Kladenské patřičně povzbudila. Na začátku posledního dějství si vytvořili tlak a z něj se zrodilo i vyrovnání. Do horního rohu zamířil Tomajko (43.). Ještě jednou ale hosté tahali za kratší konec provazu, když Lvi Haškem využili přesilovku (50.). Kladno však má skvělou přesilovkovou formaci, která v 53. minutě rozebrala ústeckou obranu a Patera svým druhým gólem určil výsledek základní hrací doby – 3:3.
V prodloužení hosté ubránili další oslabení a šlo se na nájezdy. Z domácích hned první proměnil Nedorost, Horna ale vyrovnal a vítězný gól si posléze připsal Kalla, protože Kopřiva ve finále nenechal vyniknout Čalouna.

„Musím pochválit tým za první třetinu. Zlomovým momentem bylo, že jsme nedokázali dát třetí gól. Nevyužili jsme přesilovky. Soupeř hrál nátlakově a docházely nám síly. Díky zbytečným faulům dnes nemáme tři body,“ smutnil kouč Lvů Jan Votruba, zatímco jeho protějšek Zdeněk Müller se mohl těšit ze šesté výhry v řadě: „V první části jsme ale začali ospale a domácí se zaslouženě dostali do vedení. Ve druhé jsme začali lépe bruslit a do zápasu jsme se vrátili díky brance na 1:2. V poslední jsme byli lepším týmem, ale remíza je asi spravedlivá. Se dvěma body z Ústí jsme spokojení. Hodně nám pomohly přesilovky.“

Součástí článku je video fanoušků HC Geus okna Kladno.