Velké Popovice dostaly výprask

Střední Čechy – Hokejová Krajská liga mužů měla na programu už čtrnácté dějství, které bylo doslova pohromou pro favority. Největší překvapení se zrodilo v Rakovníku, kde vedoucí Velké Popovice inkasovaly osm branek a sami se neprosadily ani jednou.

30.11.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Domácí led nebyl výhodu ani pro slánské Lvi, kteří doma přenechaly všechny body Žabonosům. Obdobně doma dopadl i HC Příbram, který zatížil konto rezervy Mladé Boleslavi jen jedním gólem, což na body nemohlo stačit. V pořádné krizi zůstává Králův Dvůr, který doma nestačil ani na nováčka z Poděbrad.

O propadák domácích týmů se postarala i Vlašim, která nestačila na Kralupy. A tak čest domácích zahraňovala Jesenice, která si snadno poradila s beznadějně posledními Zlonicemi. Vítězstvím se tak přiblížila k Velkým Popovicím na čtyři body.

Rakovník – V. Popovice 8:0
Hosté se střelecky vůbec neprosadili. K vítězství Rakovníku rozhodla už druhá část, v níž Popovice pětkrát inkasovaly.
Branky: Kounovský 2, Douda, Hoffmann, Kříž, Mikeš, Gebhart, Klaus. Rozhodčí: Švejda – Holec, Záhora. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Třetiny: 2:0, 5:0, 1:0.

Příbram – Ml. Boleslav B 1:4
Domácí nevstoupili do zápasu dobře, po první třetině prohrávali 0:2 a manko už dohnat nedokázali. Domácí zkusili i power play, ale Tylich nastřelil Kristeka tak nešťastně, že kotouč se od něho odrazil a skončil v domácí brance.
Branky: Klaus – Moc, Ficek, Klikar, Kristek. Rozhodčí: Doubek – Bernard, Jelínek. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Třetiny: 0:2, 0:0, 1:2.

Slaný – Žabonosy 3:5.
Po vyrovnané první třetině si hosté vytvořili ve druhé části dvoubrankový náskok, který uhájili až do konce zápasu.
Branky: Lapáček 2, Šelicha – Hutla 2, Turyna, Svoboda, Beňovský. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Třetiny: 1:1, 0:2, 2:2.

Vlašim – Kralupy 1:3
Hosté si v prvních dvou minutách vytvořili tříbrankový náskok a tím vlastně rozhodli o tříbodovém zisku. Vlašim se prosadila střelecky jen jednou v poslední třetině.
Branky: Dýcka – Šarše, Justa, Hošek. Vyloučení: 6:8. Třetiny: 0:1, 0:2, 1:0.

Králův Dvůr – Poděbrady 1:5
Krize domácího celku dál pokračuje. V první části byli domácí lepším týmem, bruslili, kombinovali a Poděbrady drželi pod tlakem. Přesto šli do vedení hosté. Ve druhé třetině domácí nevyužili dvojnásobnou přesilovku a iniciativu přebírali hosté, kteří už v závěru třetiny byli lepším týmem. Krizi dokonali domácí v poslední části, kdy hráli přesilovku, ale v oslabení inkasovali. Domácí snížili na rozdíl dvou branek, ale poslední slovo měly znovu Poděbrady.
Branky: Šnaidauf – Skokan 2, Pittel, Zeman, Šebesta. Rozhodčí: Čáp – Novotný, Vodák. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0, Oslabení: 0:1. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:4.

Jesenice – Zlonice 8:1
Jednoznačná cesta domácího celku za bodovým ziskem. Přesto bylo k vidění utkání slabé úrovně. Domácí zpočátku podle předpokladů tvořili hru, ale postupně se chaotickému a nudnému hokeji přizpůsobili. Po dostatečném náskoku domácí nudnou hru jen kontrolovali.
Branky: Gron 3, Patera, Štíbr, Fiala, Spurný, Pešta – Lacina. Rozhodčí: Novák – Mrázek, Pacovský. Vyloučení: 10:5. Využití: 2:0. Oslabení: 2:0. Třetiny: 2:1, 3:0, 3:0.

1. V. Popovice⋌ 14 12 0 0  2  72:40  36
2. Jesenice 14 10 1 0  4  68:43  32
3. Ml. Boleslav B 14  7 2 1  4  86:63  26
4. Rakovník 14  7 1 2  4  72:44  25
5. Příbram 14  7 2 0  5  66:54  25
6. Slaný 14  8 0 0  6  71:46  24
7. Kralupy 14  5 2 1  6  39:47  20
8. Žabonosy 14  6 1 0  7  47:58  20