Kdo bude nejvýše nasazený se uvidí v neděli v 17.30 hodin, kdy na hlavní ploše kladenského zimního stadionu začne duel Kladno – Slavia.

„Nejsme bez šance, protože Slavie bude mít k dispozici hráčky ze zámoří až v lednu,“ mínil manažer HC 2001 Kladno František Bárta. Ani jeho tým ale nemá na růžích ustláno. Řada hokejistek je na marodce, a tak do Orlové odjelo pouze deset hráček do pole a dvě brankářky!

Chyběli i oba trenéři. Josef Zajíc měl povinnosti u svých žáčků a jeho asistent byl služebně mimo. Vedení Kladna proto požádalo loňského kormidelníka Dalibora Paskera, zda by utkání neodkoučoval. Na Kladně skončil, protože se odstěhoval za manželkou do Karviné. „Holky z něj byly nadšené. Rády na něj vzpomínají a bylo to fantastické. Také to bylo vidět na ledě,“ prozradil Bárta.

Kladno v důležitém utkání v prostředí vítězek moravské skupiny vedlo 2:0. Pak ale domácí rychle vyrovnaly a po Paskerově oddechovém času zklidněné Středočešky dovedly utkání s přehledem do vítězného konce. Výrazně jim pomohl hattrick snad už střelecky probuzené Flachsové.

Čekali jsme větší boj,“ přiznal Bárta, jenž si pochvaloval prostředí orlovského stadionu, který ženský hokej nezná.

Karviná – Kladno 2:5 (0:2, 2:1, 0:2). Branky: Mazánková, Baslová – Flachsová 3, Mastná, Herzigová, Mazánková.