Slezanky zažívají určitě jednu z nejpovedenějších sezon za posledních pět let. Po dlouhé době se znovu dostaly mezi čtyři nejlepší celky republiky, když suverénně ovládly základní část moravské skupiny.

V předkole play–off ale vyhrálo Kladno na jejich ledě 5:2 a určitě je mírným favoritem série. „Zde jsme neodevzdali ani poloviční výkon, který holky předvedly proti Slavii. Přičítám to únavě, jež se nakumulovala po mezinárodním turnaji v Polsku,“ viděl příčiny porážky kouč Karviné Tomáš Výtisk, jenž si ve finále chce zopakovat utkání se Slavií, pro kterou by neměl být Litvínov protivníkem.

Manažer Kladna František Bárta je jiného názoru: „Myslím, že nás podcenily, protože jsme hráli jen s deseti hráčkami.“

HC 2001 Kladno, jež v posledních třech sezonách získalo titul vicemistryň a loni ve finále dokonce připravilo bezkonkurenční Slavii jednu porážku, má minimálně stejný cíl i teď.

„Postup do finále bude ale letos těžší. Karviná je v podstatě moravským národním týmem, protože se pro play–off posílila kvalitními hráčkami z dalších klubů,“ uvedl Bárta.

Ani on jako manažer nezahálel. Přes rodiče druhé brankářky Kladna Craig (chytá i za chlapeckou sedmou třídu) zajistil z Aljašky 26letou americkou obránkyni Lornu Wilson. “Útočnic máme dost, v obraně jsme ale potřebovali posílit,“ přiznal s tím, že Wilson ještě neviděl, ale reference o ní jsou dobré.

Pozitivní jefakt, že Kladno jde do zápasů v plné síle. U náročného trenéra Josefa Zajíce nemají nic jistého ani hvězdy týmu.