Jednoznačně lepší výchozí pozici mají slávistky. Pokud obě utkání vyhrají, obhájí český titul a domácím opět zůstanou stříbrné medaile.

„Rádi bychom se ale vrátili na jejich led. Buďme však realisty, jejich zámořská lajna je na nás příliš silná,“ přiznal trenér Kladna Dalibor Pasker, jehož upoutaly hlavně dvě hráčky Pražanek.

„Creary umí přejít přes tři hráčky a výborně zakončit. Friesen je zase silová a dokáže se prosadit před brankou,“ uvedl Pasker a dodal: “Jediný recept na ně je, maximálně se soustředit na hru a plnit úkoly na stodvacet procent.“

Kladno prohrálo úvodní utkání série 4:9 a 3:11. „První prohra byl zasloužená, ale druhý výsledek obraz hry neodpovídal. Dvě třetiny jsme byli Slavii minimálně vyrovnaným soupeřem, zlomil nás však gól na dva pět, který jsme dostali při naší přesilovce,“ litoval Pasker, jenž je bývalým rozhodčím.

Mezi extraligovými mantinely odřídil okolo stovky zápasů. K trenéřině poprvé přičichl, když rozhodčí vytvořili hokejový tým. Později zlákal svého syna z fotbalu k hokeji. Zde ho trénoval a když se z Orlové přistěhovala do Kladna a zapojila do týmu Jana Fialová, byl na světě první kontakt s ženským hokejem.

Po odchodu trenéra Šindlera mu vedení HC 2001 nabídlo trenérský post. Před třetím duelem se Slavií si 47letý Pasker přál: „Musíme do zápasu dobře vstoupit a odehrát ho jako druhé utkání. Pak můžeme být Slavii důstojným soupeřem.“