V prvním utkání na slavném stadionu Na Lapači nenechaly vicemistryně republiky nikoho na pochybách, že s řeči o bleskovém ukončení série nejsou jen mlácením prázdné slámy.

Stejně jako v předchozích dvou duelech na Kladně v sobotu sehrály skvělou druhou třetinu, po níž už bylo rozhodnuto. Na ukazateli skóre svítil stav 5:1 a ani polevení v koncentraci v závěrečném dějství vítězkám nezkomplikovalo život.

Po výhře 9:4 tak mohly o postupu do finále rozhodnout už v neděli, což se po dalším jednoznačném výsledku 10:4 podařilo. Také v tomto utkání byla zlomová druhé třetina.

Kladno tedy do finále postoupilo hladce. Určitě snadněji než samo čekalo. "Po výsledcích jaké měl Vsetín v průběhu sezony, jsem to očekával těžší," přiznal maximálně spokojený trenér Dalibor Pasker.

Co však kouče dlouhodobě trápí, jsou začátky zápasů, v nichž jeho svěřenkyně zrovna neperlí. "Na to si opravdu neumím odpovědět," přiznal s vědomím, že ve finále proti vysoce favorizované Slavii na to může jeho tým doplatit. "Čím déle s ní vydržíme hrát vyrovnaný zápas, tím máme větší šanci na dobrý výsledek," prohlásil Pasker. V základní části prohrálo Kladno s obhájkyněmi titulu 0:5 a 0:8.

Ve Vsetíně se musel Pasker obejít bez útočnic Petry Melicheríkové a Drahomíry Fialové. Zkušené hokejistky skvěle zastoupila mladá Mrázová, jež jinak válí dorosteneckou ligu za Kolín. "Jednoznačně ukázala kvalitu, i když dala pouze jeden gól. Je to hráčka, která má větší radost z přihrávky," doplnil Pasker.

Na vsetínském ledě to nejlépe střílelo Nikole Tomigové, autorce pěti branek. Čtyři si připsala nejlepší české hokejistka loňské sezony Kateřina Flachsová.

3. utkání série: Valašský hokejový klub - HC 2001 Kladno 4:9 (0:1, 1:4, 3:4). Branky: nehl. - Tomigová 3, L. Nováková ml., L. Nováková st., J. Fialová, Mrázová, Malinská a Flachsová po 1. Vyloučení: 5:6, využití: 3:2.
4. utkání série: Valašský hokejový klub - HC 2001 Kladno 4:10 (1:2, 1:4, 2:4). Branky: nehl. - J. Fialová 3, Flachsová 3, Tomigová 2, L. Nováková ml. a Cottrel po 1. Vyloučení: 4:2, využití 1:1, v oslabení: 0:1.
2. semifinále: Valašský hokejový klub - HC 2001 Kladno 0:4 (3:8, 3:11, 4:9, 4:10)
1. semifinále: Slavia - Litvínov 4:0 (15:3, 14:1, 12:0, 14:1)

Jiří NAGY