Plzeň dorazila do Kladna bez tria obrovských ofenzivních opor M. Straka, J. Straka a potrestaný rebel Duda. A zákonitě zvolila spíše obrannou taktiku, které napomohl pěkný úvodní gól mladého beka Boháče, jemuž odclonil prostor na pomezí faulu T. Sýkora, a přišla krásná rána z úhlu do víka.

Domácí trenéři brzy stáhli  nečekaně beka Douderu a po gólu Plzně se jejich tým v koncovce tradičně trápil. Ve druhé třetině dlouho ani nehráli moc dobře, ale ke konci přece jen hosty přitiskli několika akcemi pod tlak a nakonec po Tenkrátově obkroužení brány a Paterovu zakončení zblízka vyrovnali.

V úvodu třetího dějství dokonce žádali další gól, ale po obrovské mele před Mensatorem se dlouho rozhodoval videorozhodčí a gól neuznal.

Zápas byl pak otevřený na obě strany. Tutovky měli Dalecký, jehož dorážku lapil na čáře až bek Jeřábek, z hostů pak Vlasák po kiksu Růžičky minutu před koncem. Chábera všal ne úplně povedenou ránu zkrotil.

Půlminuty před koncem prodloužení minul v obrovské šanci kladenský veterán Hlaváč, a tak rozhodly nájezdy. V těch se prvních pět střelců neprosadilo, ale pak se rozjel pravák Hořava a osvědčenou ranou na lapačku rozhodl.

Hlasy trenérů po utkání:

Zdeněk Vojta (Kladno): „Dva získané body jsou pro nás v situace, ve které jsme, velmi cenné. Navíc na jeden vstřelený gól ze hry. Věřím, že se od toho odpíchneme. Na naší hře byla vidět nervozita, nehráli jsme žádný krásný hokej, bylo to upracované. Poté, co jsme inkasovali branku, se naše hra zlepšila. Do té doby postrádala fyzické nasazení. Před třetí třetinou jsme hráčům důrazně domlouvali, že pokud nezačnou hrát fyzicky, dohrávat soupeře, tak se nepohneme z místa. A myslím, že se to zlepšilo, i když jsme nedali gól ze hry. Zaplaťpánbůh, že v penaltách se alespoň jeden z našich hráčů prosadil. Konečně jsme zabodovali."

Milan Razým (Plzeň): „Za jednu vstřelenou branku na každé straně byla remíza asi spravedlivá. Taky se potýkáme s produktivitou, v současné době nám chybí tři klíčoví útočníci – Martin Straka, distancovaný Radek Duda a nemocný Ondra Kratěna. Kluci ale odvedli poctivý výkon, to, na co měli. Na obou týmech bylo vidět, že převládala spíše bojovnost než hokejová krása. Tak to ale někdy je."

Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Patera (Tenkrát), rozhodující sam. nájezd M. Hořava – 15. Boháč (T. Sýkora). Rozhodčí: Turčan, Pavlovič – Lhotský, Pouzar. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 2625.

Kladno: Chábera – David Růžička, T. Kaberle, Majeský, Jankovič, L. Procházka, P. Hořava, Doudera – Tenkrát, Patera, M. Hořava – S. Treille, Dragoun, Rudovský – Bajaruns, Dalecký, Hlaváč – Strnad, Machač, Havlíček. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Plzeň: Mensator – Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Boháč – Š. Novotný, Kašpařík, J. Sýkora – Lev, Vlasák, Pletka – Dvořák, T. Sýkora, Hollweg – Indrák, Pitule, Petruška. Trenéři: Razým a Michal Straka.