Předešlá dvě utkání vidělo  24 382 diváků a vyprodané bude tradičně i bývalé Rondo. Kdo by si také nechal ujít start zámořských es Rytířů, i když velká část příznivců Komety viděla poslední utkání, jež skončila shodně dvoubrankovou výhrou jejich miláčků (4:2, 3:1).

Plekanec a Jágr si v brněnské metropoli zahrají letos poprvé. Zápas se ale nebude týkat dalšího borce z NHL, zraněného Tlustého, jehož návrat do zápasového vytížení se odkládá. V pondělí zkusil trénovat s dlahou na zápěstí, bolest však přetrvávala, tudíž bude nadále mimo hru. Jak přiznal, neumí odhadnout, kdy se do tréninku zapojí.

Proti Kladnu se opět postaví Miloslav Hořava, jenž za Rytíře odehrál v probíhající sezoně tři utkání. Na ledě se potká s Plekancem, s nímž toho v mládežnických kategoriích hodně prožil. „Už jsem mu psal, ať si vezme chrániče na zápěstí, aby věděl, co ho čeká," smál se útočník Montrealu, jenž očekává skvělou diváckou kulisu a moc silného protivníka.

„V utkání v O2 areně to byl jednoznačně nejlepší soupeř, proti kterému jsme hráli. Bude to opět hodně těžké," mínil třicetiletý centr první kladenské lajny, jenž si pochvaluje, že Rytíři zlepšili hru dozadu, o čemž svědčí jediný obdržený gól z posledních dvou kol.

Přiznal také, že důvodem, proč v poslední době častěji diskutuje s rozhodčími je, že neposuzují stejně zákroky. „Jinak jsem ale jejich výkony překvapený," přiznal.

Kladno pojede do Brna už bez skvělého Židlického, hrát tak budou Kameš a L. Procházka. Asistent trenéra Petr Tatíček řekl, že do útoku berou juniora Redlicha, který si v neděli odbyl extraligovou premiéru.  Také on uznal, že v posledním utkání je Brňané jako jeden z mála soupeřů  přehráli. „Je na čase jim to vrátit. Udělám proto vše,"  prohlásil Tatíček.