Třicetiletý Hořava přišel do Brna na začátku sezony a vždy po měsíci si svůj pobyt v Kometě prodlužoval, i s ohledem na velkou marodku. Nakonec stihl za Kometu odehrát 29 zápasů a připsal si 15 bodů za pět branek a deset finálních přihrávek.

"Milošovi moc děkujeme, že nám v období zraněných hráčů pomohl. Jeho přáním bylo zahraniční angažmá. Vzhledem k uzávěrce přestupního termínu by muselo být další prodloužení až do konce dubna," uvedl pro klubový web sportovní manažer Pavel Zubíček.

„Jsme přesvědčení, že Hořava je silná posila. Jinak bychom se s ním přeci nedomlouvali. A podle mne je adekvátní náhrada za Bicka či Hovorku. Počítáme s ním v budoucnu do prvního útoku,"řekl pro Kladenské listy výkonný ředitel Rytířů Václav Bartoš.

Končí rovněž Valábik, šestadvacetiletý hráč se zkušenostmi z NHL. Za 29 zápasů zaznamenal robustní zadák tři kanadské body (1+2), ale také 106 trestných minut.

"Do sestavy se vrací Jozef Kováčik a s týmem už trénuje i Milan Hruška. Boris by se teď nevešel do prvních šesti obránců a není typem hráče, který by měl být sedmým bekem. Proto byl vyřazen z kádru a v současné době jednáme o jeho výměně nebo ukončení angažmá. Mezitím se připravuje individuálně," přiblížil Zubíček.