Střelecky se probudili hráči, jimž pozice na týmu velí, aby rozhodovali zápasy. Petr Tenkrát a Miloslav Hořava konečně byli snipery, jaké Rytíři potřebují, Tenkrát dokonce vstřelil branky dvě. Hořava přidal tu třetí, nakonec vítěznou. A určitě tak s bratrem Petrem nepotěšili svého otce, který coby jeden z koučů stál za vzestupem Litvínova v téhle sezoně. 

"Je jedno, kdo tu branku dal, ale když to byl zrovna on, tak k nám teď nějakou dobu má vstup zakázán," usmál se trpce asistent trenéra Litvínova Miloslav Hořava starší.

Skvělý byl i Lukáš Cikánek v bráně, inkasoval pouze v úvodu z hole Hübla, jenž v přesilovce vyrovnal na 1:1 a poté jedenáct minut před koncem. To ho propálil exkladenský Posmyk.

Kladno ale výhru, byť pod tlakem, celkem v pohodě uhájilo a vykročilo k cestě za záchranou, byť body ze severu Čech jsou pouze psychickou oporou, jinak jsou k ničemu.

Nicméně teď už se počítá jen výkon, a ten byl od prvního do posledního chlapa výborný.

Hlasy trenérů:

Miloslav Hořava starší (Litvínov): "Kladno nás přehrálo bojovností, důrazem a obětavostí. Bez těchto vlastností se hokej hraje špatně. Proto jsme prohráli a zaslouženě. Pro předkolo jsou to obrovské komplikace, ale máme před sebou dva zápasy a bude se hrát až do konce. Poslední zápasy nehrajeme dobře, ale budeme bojovat a uděláme pro vítězství maximum."

Josef Zajíc (Kladno): "Pro nás to byl příjemný zápas, protože jsme po dlouhé době předvedli bojovný výkon. Podržel nás brankář, který podal skvělý výkon. Přečkali jsme spoustu oslabení, Litvínov přesilové hry umí výtečně. Dali jsme konečně góly, takže pro nás to byl pozitivní zápas."

HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 7. Hübl (Jánský, Lukeš), 50. Posmyk (Ručinský, Hanzl) – 3. Tenkrát (Havlíček), 44. Tenkrát (T. Kaberle, Havlíček), 47. M. Hořava (Tenkrát, Majeský). Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:7, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4346.

Litvínov: Francouz – Pavlík, Zeman, Gula, Chaloupka, Posmyk, Stříteský – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Ručinský – J. Černý, Piroš, Trávníček – Majdan, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Kladno: Cikánek – David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Gutwald, Majeský, P. Hořava, Jankovič – Rudovský, Zagrapan, Kuchler – Tenkrát, Havlíček, M. Hořava – Dalecký, Lukáč, Eberle – Strnad, Machač, Bajaruns. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

close Litvínov - Kladno 2:3 zoom_in

Petr Tenkrát takhle prolomil v úvodu duelu střeleckou impotenci Kladna. Odehrál pak jedno ze svých nejlepších utkání v sezoně. Foto: Deník/ Václav Veverka

close Litvínov - Kladno 2:3 zoom_in  

Miloš Hořava (vpravo) vstřelil rozhodující branku a asi tím nepotěšil svého tátu, kouče Litvínova. Foto: Deník/ Václav Veverka