„Co říkám Kladnu v předkole? Sílu soupeře neřeším, ani to zda začínáme venku nebo doma. Máme před sebou další dva zápasy, a na ty se teď soustředíme,“ uvedl Hořava po posledním utkání Plzně se Spartou.

Podle něj není ani výhodou, že některé kladenské hokejisty zná vlastně od malička, třeba už proto, že hrávali s jeho syny Milošem a Petrem. „Neřekl bych, že to je výhoda, vždyť hráči se vyvíjejí. V extralize zná každý své protivníky velmi dobře,“ mávl rukou Hořava, který považuje Kladno za favorita série. To však tvrdil i loni ve Znojmě. „Ale Plzeň druhou polovinu základní části dobrou neměla, zatímco Kladno v ní bylo ze všech nejlepší. Z toho vycházím,“ oponuje.

Loni Hořava upozorňoval na vynikající kladenské přesilovky. Dokonce je tehdy označil za nejlepší v Evropě. V předkole však jeho hráči ofenzivu Středočechů toálně vygumovali. Bude mít recept i letos? "To je těžké odhadnout. Je jisté, že tyhle situace zápasy rozhodují, vždyť třeba my se proti Spartě při početní výhodě prosadili hned dvakrát a tyhle góly utkání rozhodly," nabízí příklad.

Tradiční bitva Kladno – Plzeň podle něj bude nesmírně vyrovnaná. „A dlouhá. Myslím, že se rozhodne až v pátém utkání,“ dodal Miloslav Hořava.