„Důvodem byly absolutně zásadní názorové neshody s Otou Černým, který v klubu zastupuje město. Proto jsem se rozhodl své působení ukončit, aby klub vystupoval v jednání se svazem jednotně,“ uvedl nedávno padesátiletý kouč mnoha týmů, včetně mládežnických reprezentací.

Hořavu rozzlobilo, že Černý, jenž je jednatelem klubu za město, prý změnil rozhodnutí klubu.

„Řekl jsem, že to nemůžu akceptovat, protože jsme tím něco sledovali. Můj odchod je v zájmu klubu, jsou hranice, za které nemohu jít. Teď je důležitá doba, kdy se musí stabilizovat a zvednout včetně mládeže,“ uvedl s tím, že pro klub je podstatné získat od svazulicenci akademie.

Černého, jenž je zároveň radním pro sport, Hořavův odchod překvapil. „O žádných neshodách nevím. Za tu dobu jsem s ním mluvil třikrát. Měl jsem pouze jiný názor na jednu věc, ale že by kvůli tomu chtěl skončit, mě překvapilo. Nechtěl jsem, aby odešel, svoji práci dělal dobře a byl jsem rád, že tady je,“ uvedl Černý.

Blíže se vyjádřit nemínil, posléze ale svolil s tím, že když už Hořava mluví o názorových neshodách, byl konkrétnější.

„Vyslovil jsem nesouhlas k tomu, aby kladenský hokejový klub zakazoval našim mládežnickým hráčům, aby reprezentovali. Na to konto se sebral a odešel. Takhle to bylo, i když to zní blbě,“ řekl Černý, jenž byl před příchodem Jaromíra Jágra dlouhé roky generálním manažerem Kladna.

Miloslav Hořava se stal šéftrenérem mládeže v červnu. Bývalý reprezentační obránce šel do nové práce s elánem a cílem vrátit slavnou hokejovou líheň tam kam desítky let patřila – na výsluní české mládeže.

Kladeňáci se postupně začali vytrácet z reprezentačních výběrů, které klub bohatě zásoboval.

Na ne tak dávnédoby, kdy třeba junioři získali během čtyř sezon tři tituly, mohou fanoušci pouze vzpomínat.

Hořava už svůj cíl nesplní. Kdo ho nahradí?