Vítkovice tak potvrdily, že Kladno je jejich oblíbeným soupeřem, opět tady vyhrály. 4:3. Tři ze čtyř gólů daly bombami od modré čáry.

Rytíři nepodali výkon, jaké hráli před pětidenní pauzou a přiznal to i útočník Marek Hovorka, jenž se v úterý dočkal své premiérové nominace do slovenského národního týmu, byť zatím jen v roli náhradníka. „Byl to vysloveně blbý zápas. Hráli jsme špatně a nenavázali na poslední výkony,“ ulevilo si hbité křídlo, které se v extralize prosazuje úžasným zaujetím pro hru, výborným bruslením, tvrdou ranou a výtečným for i backcheckingem. Po česku – umí dopředu i dozadu.

I když se vám nedařilo, vyrovnali jste a sahali jste po bodu. Co se pak stalo, přestali jste hrát?

Nevím. Faulujeme, necháváme volné hráče na střelbu z osy. To se nemůže stávat, když už vyrovnáme na 3:3. Aspoň bod jsme uhrát měli. Se třemi góly doma musíme něco uhrát.

Všichni vás chválí, že tým hodně bruslí. V tomhle utkání ale v bruslení vládly Vítkovice. Čím to bylo?

Souhlasím. Možná nám zase uškodila ta pětidenní pauza. Vždycky vypadneme z tempa. Doufám, že jsme si to vybrali dnes a v Boleslavi podáme úplně jiný výkon.

Byl jste nominován do slovenské reprezentace, to byla lepší část úterka. Asi jste na to ale během utkání nemyslel, že?

Je to fajn, ale jsem tam jako náhradník a já prostě musím podávat pořád dobré výkony. Ale momentálně hraji za Kladno a ne za reprezentaci.

Hodně vám asi schází zraněný Michal Dragoun?

To je jasné, když vypadne tak dobrý centr poté, co jste spolu odehráli měsíc a půl v kuse.

Nevoláte mu, aby si s návratem pospíšil?

(úsměv) Už jsme volali, ale jednoduše to nejde.