Neuznaného gólu Plekance po trenérské výzvě hostů nemuseli Rytíři zase tak moc želet, protože druhou třetinu začali velmi dobře a dali dva výstavní góly. Jaromír Jágr, který opět nebyl na střídačce, sledoval z tribuny, jak nejdřív využil chyby Lallanceta Procházka, projel se obranou a vychutnal si i gólmana Kiviaha. Chvíli na to Klepiš našel Tralmakse a Lotyš stihl bleskovou kličku do forhendu.

Jenže domácí, za které poprvé nastoupil Radek Smoleňák, posila právě z Mountfieldu (dostalo se mu velkého aplausu), doplatili na následnou pasivitu. Patnáctiletého benjamínka Novotného nechali dorážet hned dvakrát, a tak mladík neváhal a při prvním prvním extraligovém startu hned skóroval. To se kdysi nepovedlo ani kladenskému kapitánovi Tomáši Plekancovi, byť také on si první start připsal v patnácti a v pátek do bylo rovných 25 let. Mimochodem tehdy ho postavil trenér Otakar Vejvoda, nyní je koučem jeho syn…

Kaufland škola hokejových talentů vstoupila do třetí sezony v Kladně.
Hokejová škola Kauflandu začala v Kladně, přidají se Kolín, Benešov a Kutná Hora

Hradec po chvíli vyrovnal svým nejproduktivnějším hráčem Okuliarem, jenž nachytal brankáře Bowa střelou z úhlu pod horní tyč. Hodně laciné…

Zmíněný Plekanec se podílel i na další brance Rytířů ve třetí části, kdy s Ticháčkem nabili Tralmaksovi a střelec zápasu parádně skóroval. Jenže hezké góly domácím nestačily, když neuhlídali volného Zachara a ten zase vyrovnal. Hradec pak mohl brát i tři body, dvě jasné šance mu však zlikvidoval Bow a napravil tak selhání u druhé branky.

A protože svou velkou šanci nezvládl ani Smoleňák, hollywoodský příběh se nekonal. V prodloužení sice tentokrát bylo Kladno víc na puku, ale poprvé v sezoně ho nezvládlo, když Sideroff nechal Lallanceta projet až před Bowa a zavěsit.

Kouč Hradce Tomáš Martinec uznal, že do poloviny zápasu bylo Kladno lepším týmem, který byl silnější na puku a vytvářelo si víc šancí. „Držel nás Kivi, ale paradoxně po druhém kladenském gólu jsme našli nohy, začali bruslit, uhrávali souboje. Vrátili jsme se do zápasu a oceňuji tým za to, že i když v závěru dostal gól na 3:2, dokázal zmobilizovat síly a zase vyrovnat. Že bereme dva body, toho si moc vážíme,“ řekl Martinec.

Domácí Pavel Skrbek naopak svůj tým za úvod zápasu chválil, podle něj byl blízko i gól na 3:0. „Ta to brankář chytil snad ramenem, ale pak jsme Hradec vrátili do hry nedůrazem před bránou. Jako by nás pak polilo vodou, soupeř začal být aktivnější, nešťastnou brankou srovnal. Nedůraz nás stál i gól na 3:3,“ připomněl Pavel Skrbek, podle něhož byla třetí třetina na šance otevřená. „V prodloužení jsme si vytvořili dvě šance, ale skóroval bohužel zase protivník. A tak jsme sice neodehráli špatné utkání, ale cestu k vítězství jsme zase nenašli. Jeden bod za takový výkon není ideální,“ dodal zklamaně Skrbek.

Rytíři Kladno - Mountfield Hradec Králové 3:4 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 23. M. Procházka, 24. Tralmaks (Klepiš, Jarůšek), 44. Tralmaks (Ticháček, Plekanec) - 27. A. Novotný (Pilař, Freibergs), 31. Okuliar (Šťastný, Freibergs), 47. Zachar (R. Pavlík, F. Pavlík), 65. Lalancette. Rozhodčí: Pražák, Sýkora - Ondráček, Thuma. Vyloučení: 4:7, navíc Martenet - P. Marcel oba 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 2641.

Kladno: Bow - Dotchin, T. Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček - Sideroff, Plekanec, Frolík - Jarůšek, Klepiš, Tralmaks - Strnad, Pytlík, O. Bláha - Smoleňák, Melka, M. Procházka. Trenér: O. Vejvoda ml.

Hradec Králové: Kiviaho - Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, P. Marcel - Šťastný, Zachar, R. Pavlík - Jasper, Tamáši, Okuliar - Jergl, Lalancette, Perret - A. Novotný, Pilař, M. Chalupa. Trenér: T. Martinec.