Kindl místo chytání sází góly

Ve skupině A se nic nemění, dál vedou Tuchlovice B. Nicméně na Slavoji, s nímž loni neúspěšně bojovaly o postup, to (proti béčku) měly nejsložitější za poslední dobu. Podržel je brankář Skalák půjčený z áčka a vítězný gól dal hlavní střelec Procházka až v 81. minutě. Smutný byl gólman Krumpholc, chytal totiž výborně.

V rozdílných mužstvech nastupují bratři Výborní. Svému jménu dělají čest, protože oba skórovali a oba zapsali vítěznou branku – jak bratronický Kamil, tak buštěhradský kapitán Marcel v Přítočně. Buštěhrad je i díky tomu dál v závěsu za vedoucími Tuchlovicemi.

Nahoře je také Slovan Kladno, jemuž se nadále vyplácí sázka na dorostence Hrubého. Matouš dal podruhé za sebou dvě branky a zápas v Libušíně nasměroval k nakonec k nečekaně jasné výhře svého týmu 4:1. Slovanisté však přesně stříleli až po 60. minutě. Trenér Roman Střela míní, že všichni dorostenci hrají výborně a Hrubý, kdyby prý hrál už na konci minulé sezony, tak Slovan nesestoupil.

SK Velké Přítočno - Sokol Jedomělice 1:0, OP Kladno, 29. 10. 2022

Brankář Bělče Petr Šnobl před zápasem na Stochově obandážoval obě kolena, aby pak svým fantastickým výkonem dotáhl zápas do bezbrankového stavu. Na penalty už se ale necítil a tak za něj zaskočil v poli hrající Vojta Bureš. Ten hned první dvě penalty při rozstřelu bravurně lapil, naopak tu svoji proměnil a hosté si tak odvezli cenné dva body.

Jiný brankář, mnohem mladší Martin Kindl z Velké Dobré, přenechává poslední dobou místo v kase áčka zkušenějšímu Jungrovi. Ale protože nohama umí velmi dobře, pomohl béčku v útoku. Že je skutečně šikovný, dokazuje, že právě on dal obě branky Čechie do sítě Hřebče B a byla z toho výhra 2:1.

Po řadě neúspěchů se probralo béčko Braškova a deklasovalo Novo 6:0. Na pomoc přišel i kouč áčka Martin Šalamoun. Prý proto, aby nemuseli jít do akce jeho svěřenci z prvního mužstva, ty chtěl šetřit na nedělní B třídu. Ale nakonec dal i gól.

III. TŘÍDA – skupina A

13. kolo: Libušín B – Slovan Kladno 1:4 (84. z pen. Pucholt – 60. a 90. Hrubý, 65. Rác, 71. Kulhánek), Stochov – Běleč 0:0 pen. 2:3, Slavoj Kladno B – Tuchlovice B 0:1 (81. Procházka), V. Přítočno B – Buštěhrad 0:2 (7. Výborný, 35. Čečetka), K. Žehrovice – Bratronice 1:3 (79. Kašpar – 21. Mošnička, 34. Výborný, 68. z pen. Kníže), Braškov B – Novo Kladno 6:0 (5. Krovoza, 13. Vančata, 70. Hoda, 83. Nejedlý, 86. Šalamoun, 88. z pen. Netrefa), V. Dobrá B – Hřebeč B 2:1 (9. a 59. Kindl – 17. Servus).

Patrnáctiletý kluk zničil Tuřany

Druhé skupině vládne bez pochybností Olovnice, tentokrát se jí marně snažil vzdorovat Zichovec. Hosté litovali hlavně nepovedené minuty ke konci poločasu, kdy dostali druhý a hned i třetí gól, pak už to měli těžké. Olovnice už mohla odskočit Stehelčevsi, druhý tým tabulky ale díky svým oporám Skořepovi (vrátil se po trestu) a Hafenrichterovi otočil těžký duel v Žižicích a dál se soka drží. Hráči chválili hlavně gólmana Honzu Musila.

Vyrovnané to bylo ještě v Blevicích, kde domácí sice rychle potrestal dřetovický Veselý, ale pak už nepadl ani jeden gól. Pochvala míří za oběma brankáři Horsicou a Haugem.

Ještě na skok za perfektními kanonýry. Dubští Říha či Bořík (dohromady sedm kulí do kanónu Neuměřic) to dokazují už dlouho, ale o zvoleněvském Michalu Karalovi se to ještě tak nevědělo. Patnáctiletý ještě loni žák nastřílel ještě nedávno špičkově hrajícím Tuřanům čtyři góly. Zářil hlavně v posledních dvaceti minutách poté, co hosté snížili na 2:1. Karala dal následně čistý hattrick a byl z toho pro Zvoleněves nejlepší výsledek podzimu – 5:1.

Kulminuje také vítězná vlna otvovického komanda, na podzim vážně darebné Knovízi nastřílelo sedm branek – dvojka Valtr – Bečan jich obstarala pět. Knovíz je úplně poslední, dostala už 66 gólů, to je 6,6 na zápas!

III. TŘÍDA – skupina B

13. kolo: Blevice – Dřetovice 0:1 (12. Veselý), Žižice – Stehelčeves 1:2 (11. Klíma – 57. Skořepa, 70. Hafenrichter), Olovnice – Zichovec 5:1 (26. Putz, 38. a 66. Vorlíček, 39. Mucha, 85. Štofl – 79. Červenka), Dubí – Neuměřice 12:0 (4., 40. a 88. Bořík, 10., 15., 50. a 60. Říha, 30. a 72. Duda, 41. Vimr, 44. a 80. Koňa), Zvoleněves – Tuřany 5:1 (30., 71., 75. a 89. Karala, 37. Forro – 65. Landeska), Otvovice – Knovíz 7:2 (16., 53., 83. Valtr, 47. Šaroch, 60. Bartoš, 77. a 88. Bečan – 32. Duda, 76. Le).

Pozor na rybáře a Noskův koncert

Oblíbenou hru na rybáře hrála Slatina ve čtvrté třídě s béčkem Pozdně. Pěkně povolit, přitáhnout – když hosté snížili, zase skórovali domácí. Ale příště pozor, hra na rybáře se může zvrhnout v hororový příběh O rybáři a jeho ženě. Konce bitvy řízené zlatou rybkou bývají nezáviděníhodné.

Dál ale jasně vede Brandýsek, který ve vyrovnaném zápase „čistokrevných“ béček porazil Černuc 2:0. Brandýsek byl v prvním poločase o něco málo lepší. Černuc měla také šance, ale neproměňovala.

Druhou výhru slaví Zákolany, nad Zichovcem ji v bitvě o únik z posledního místa řídil pětigólový Jakub Nosek, zkušený odchovanec Viktorky Žižkov.

Nejlepší duel viděl areál Meteoru Pletený Újezd, kde Družec B vedl už ve 4. minutě 3:0 (Radim Linc stejně jako v sobotu za áčko dvě branky) a vypadalo to, že domácím pořádně vypráší kožich. Prach sice z kožichu létal, ale najednou se jím dusila družecká parta. Mete Plete do půle snížili a po obrátce skóre otočilo na 4:3. Dva góly dal Matěj Stůj, jinak výborný florbalista prvoligového Kladna, dva David Sobota. Zejména ten vítězný v 89. minutě přinesl domácím obrovskou euforii, hostům zase zmar.

IV. TŘÍDA

2. kolo:  Brandýsek B – Černuc B 2:0 (17. Křišťan, 42. Kubín), Pletený Újezd – Družec 4:3 (33. a 38. Stůj, 66. a 89. Sobota – 2. Kořínek, 3. a 4. Linc), Zákolany – Zichovec B 7:0 (10., 15., 35., 58. a 90. Nosek, 65. Rostáš, 70. Červeňák), Slatina – Pozdeň B 5:3 (11. Jeřábek, 34. a 88. Doležal, 49. Paprňák, 64. Mráz – 18. a 54. Kozelka, 84. Prokeš), Kačice – Hrdlív B 5:1 (32. a 89. Heller, 67. Jelínek, 75. a 80. Zeman – 1. Hrubý).