Prvním zápas začal velkým šokem, protože Kladno nemělo na soupisce jednu z hlavních opor týmu za poslední dekádu, brankáře Jana Jirotku. Reprezentanta a držitele několika titulů zradilo zdraví a do brány musel osmnáctiletý Antonín Křemenák. Velký talent už v sezoně několikrát příjemně překvapil a zvládl i tak těžký oříšek jakým je finálový zápas.

Kladeňáci ho rozehráli dobře. Sice brzy inkasovali, ale Schnaubelt vyrovnal a Kubík v dlouhé přesilovce potrestal Šperlovo píchnutí špičkou hole.

Hvězdami nabitý pražský tým z Lužin, který v posledních letech jasně vládne českému hokejbalu, ale našel recept, jak zápas otočit. Pomohl si skvělými přesilovkami a hlavně výkonem ve třetí třetině, kdy šel za výhrou s větší vervou.

Hokejista Jaromír Jágr se přišel podívat na poslední fázi tisku pamětního listu v podobě bankovky vydané k jeho padesátinám.
Jágrova bankovka už se tiskne, stroje rozjel sám legendární hokejista

Kladeňáci se však srazit nenechali a v neděli nastoupili s čistými hlavami. A už také s Jirotkou, který navázal na skvělý výkon Křemenáka.

„Řeknu to krátce: parádní výkon od prvního do posledního hráče, od první do poslední minuty. Přesně, jak to má vypadat v play off,“ chválil svoje svěřence trenér Drahomír Kadlec.

Jeho tým za nic nečekal, a od začátku porcoval pražskou šunku na kousky. Výsledkem byly tři kousky v síti Mikla. Domácí pak už jen v perfektním rychlém zápase plném emocí dotahovali a nepovedlo se jim to.

Hosté se opět mohli opřít nejen o skvělý kolektivní výkon, ale také o individuality. Dokonale hraje Adam Kubík, hokejová hvězda Kladna, která přišla v semifinále na pomoc a je to pomoc zásadní. V Praze opět nejen góly dával, ale také krásně připravoval, třeba Pražák nebo Soukup po jeho geniálních pasech mířili do úplně opuštěné klece. Kubík v pěti zápasech, do nichž naskočil, udělal 12 bodů (7+5) a v produktivitě i střelcích je už druhý za pražským Tomášem Wróbelem.

Ten byl v posledních letech největším katem Kladna, ale v letošním finále zatím tolik vidět není, v obou zápasech bral po jedné asistenci. KERT má ale spoustu jiných perfektních hokejbalistů a oba zápasy v Kladně slibují dokonalou sportovní podívanou.

„Máme co jsme chtěli, tedy jistotu dvou domácích utkání, takže si týden odfrkneme a půjdete na to,“ lakonicky zhodnotil Drahomír Kadlec a pozval fanoušky (mimochodem i v Praze jich byla spousta byli skvělí) do hlediště Městské hokejbalové arény.

Dotáhne Kladno překvapení, nebo se hrdý mistr zvedne?

Jaromír Jágr
Pastrňák týmu pomůže, říká Jágr. Na šampionátu hledá posily pro svoje Kladno