Plzeň jako první v sezoně Kladno herně o dost přehrála, ale Středočeši si zejména díky brankáři Cháberovi odvezli bod za výhru v nájezdech. Rozhodl o ní Jan Kovář.

Jestli Kladnu v utkání něco vyšlo, pak to byl úvod zápasu. Před nabitým publikem skvěle kombinovali, vytvářeli si šance, ale dali jediný gól.

V 5. minutě si exkladenský bek Ševc nechal u mantinelu pláchnout Plekance, jehož před utkáním označil za aktuálně nejlepšího českého hokejistu, a ten ještě skvěle předložil Tlustému. "Uškodil nám pozdější začátek kvůli ledu. Byli jsme nabuzení a pak to nějak odešlo. V úvodu nás přehráli, ale pak jsme začali hrát svou hru," řekl obránce Martin Ševc.

Za Plzeň však museli skórovat hosté. Ve 25. minutě to byl Majeský, který čistokrevným vlastencem zakončil akci domácího Gulaše v přesilovce.

V závěru druhé části slušně hraný duel dvou hokejově hodně znesvářených měst ohrozil kladenský bek Mocek, který vrazil domácí ikonu Straku na brankovou konstrukci, zranil ho v obličeji a musel předčasně do sprch.
Mohl být rád, že domácí bijec Hollweg je v trestu… "Neberu to tak dramaticky, hlavně, že jsem dohrál a nic vážného se mi nestalo. Hokej tohle přináší," říkal domácí Martin Straka po utkání.

Kladenští se nakonec v pětiminutovém oslabení ubránili, a přestože byli dál pod velkým  tlakem skvěle bruslícíchh domácích, v rozhodujících nájezdech byli po prvním povedeném pokusu Jágra (snaha prosadit se v Plzni na něm byla ohromně vidět, ale v duelu ho uhlídal Kovář) blízko ke dvěma bodům, jenže následně proměnili excelentně  i domácí Hanzlík s Kovářem, zatímco Plekanec ani Tlustý neskórovali.

„Byl to docela dobrý hokej před fantastickými diváky. Jardu a jeho lajnu uhlídala dobře naše Kovářova," těšilo Martina Straku.

Hlasy trenérů po utkání:

Michal Straka (Plzeň): „Chtěli jsme začít aktivně, ale bohužel jsme prvních deset minut koukali, jak hraje Kladno. Za tu dobu jsme snad vystřelili jen jednou na bránu. Pak jsme se oklepali, přestali jsme se bát a hru jsme srovnali. Ve druhé třetině byly pasáže, kdy byl vždycky jeden tým lepší. Klíčový moment byl začátek třetí třetiny, kdy jsme měli ještě zbytek přesilovky čtyři minuty, ale bohužel jsme s tím naložili špatně. Přesto jsme byli ve třetí třetině lepší a Kladno jsme přestříleli 12:1. Gól jsme nedali a byla to spravedlivá remíza. Na nájezdy jsme nejdříve mysleli, že tam dáme Adama Svobodu, ale Tuukka Rask si věřil, tak jsme ho tam nechali a nakonec to vyšlo."

Jiří Kopecký (Kladno): „Bylo to vyrovnané utkání. Do půlky zápasu jsme byli lepší my, měli jsme i větší šance. Od půlky utkání Plzeň hru vyrovnala, naším vyloučením do čtyř na pět minut se dostala na koně a třetí třetinu nás přehrávala. Remíza je podle mě spravedlivá a penalty jsou kdo s koho. Proti nám v té sestavě, v jaké jsme, každý podá nadprůměrný výkon. Minule to byl Zlín, dneska hrála výborně Plzeň a my se s tím musíme vyrovnat a začít opět vyhrávat."

HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Gulaš, rozhodující sam. nájezd Jan Kovář – 5. Tlustý (Plekanec, Židlický). Rozhodčí: Fraňo, Souček – Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 3:2, navíc Mocek (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 8236.

Plzeň: Rask – Ševc, J. Jeřábek, Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre – Kratěna, Jan Kovář, Pletka – Gulaš, Martin Straka, Vlasák – Balej, Havlíček, Dvořák – Petruška, Pitule, Lev. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Kladno: Chábera – Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček – Jágr, Plekanec, Tlustý – Hovorka, Patera, Hlaváč – Eberle, Dragoun, M. Látal – Valský, Melka (26. Bicek), Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.