Příznivce svěřenců koučů Jindřicha Lidického a Petra Tatíčka těší, že vážnými adepty jsou i mladí Rytíři, kteří mají možnost připomenout neslavnější období mládežnického hokeje v Kladně, kdy junioři získali během čtyř sezon tři tituly. A není to zase tak dlouho.

Po devětadvaceti zápasech patří kladenskému celku čtvrtá příčka. Na devátou Jihlavu má k dobru pouze šest bodů. Lidický litoval krátkých, třízápasových období, kdy moc bodíků neposbírali.

„Bylo to dané i tím, že jsme měli silné soupeře, proti nimž se nám nedařilo střelecky. Prohráli jsme i zápasy, v kterých jsme byli lepší," mínil s tím, že v současnosti se karta obrátila. Vítězí v duelech, v nichž lepší nejsou. Na druhou stranu měli excelentní vstup do sezony v podobě pěti výher v řadě.

Kouč míní, že pro postup do play off je důležité uhrát sérii vítězných zápasů. Možná ji začali před svátky čtyřmi výhrami v řadě. Z toho dvakrát pokořili Zlín.

„Tím jsme ho od nás trošku odstřihli, místo dvou bodů na něj máme náskok osmi," těší asistenta Tatíčka, který přiznal, že víc než pořadí v tabulce sledují situaci okolo osmé příčky.

Hlavní kouč Lidický byl loni u prvního týmu Rytířů a k juniorům se vrátil po roční pauze. „Přehled jsem neměl, ale věřili jsme s kolegou, že dáme dohromady," uvedl a dodal, že teď už mají soupeře zmapované.

Rytíři těží z vlastností, které jsou pro play off zásadní. Bojují na doraz a mají ve svých řadách individuality, které umí rozhodovat zápasy. Ostatní se snaží nechybovat, což je jejich úkol. „Dá se ale říct, že každý zápas někdo výkonnostně vyskočí," podotkl kormidelník Rytířů a dodal, že do pohody a formy se dostává brankář Stahl, jenž si odbyl také premiéru v áčku.

Zajímavý je pohled do pořadí kanadského bodování. Vládne mu Rytíř Schildhabel (14+26), čtvrtý je Patyk (14+25) a sedmý Keszi (20+17). Pátým nejproduktivnějším bekem je Havelka (8+10).

Kdo podle Lidického patří k největším adeptům na mistrovský titul? „Výborně hraje Plzeň, fantastický je Třinec, výborné gólmany mají Budějovice, do formy se dostala Sparta nebo Chomutov. Každý může porazit každého, i když je mezi nimi větší bodový rozdíl," prohlásil Lidický.

Důkazem je, že Kladno dvakrát porazilo Plzeň a jednou Západočechům podlehlo v prodloužení, na druhé straně dvakrát nestačilo na předposlední Slavii.