Za myšlenkou dostat do Kladna vrcholový in–line hokej stojí bývalý hokejista Kladna Vladimír Kameš. Ten se domluvil s vedením hokejového HC Geus okna na propůjčení druhé haly a následně také s berounským starostou a zároveň šéfem tamního extraligového úřadujícího mistra Jiřím Besserem, který přenechal Kladnu speciální koberec.

„V Berouně letos rekonstruují zimák, takže stejně hrát nemohou. Působit budou u nás stejně jako Slavia, hrát se tedy bude převážně v Kladně,“ vysvětlil Vladimír Kameš. Dalšími účastníky extraligové skupiny západ jsou zmíněný Apex, Pardubice a Litoměřice.

Plochu může využívat i veřejnost stejně jako další sporty – hokejbal, florbal či futsal. Podmínkou je jen speciální obuv. "Bude existovat klasický rozvrh hodin, který se bude odvíjet od toho, jak budou chtít trénovat extraligové týmy," hlásí Kameš.

Tím hlavním, čím hrající trenér Vladimír Kameš láká, je skvělě složený tým. Prakticky jen z hokejistů (kromě šéfa SAMK Kladno Lukáše Kubici), z nichž nejslavnější jsou Pavelec, Tenkrát, Plekanec, Kalla, Zeman, Tatíček či bratři Hořavové. „I tak bereme sezonu jako seznamovací. Hlavním cílem je všechno se naučit a nespadnout,“ pousmál se Vladimír Kameš.

Kádr IHC Čerti Kladno
Brankáři: Pavelec (Atlanta), Schwamberger (Řisuty), Jirátko (dříve dorost Kladna)
Hráči: V. Kameš ml., Jelínek (oba Beroun), Zeman, P. Hořava (oba Ústí n/L), Plekanec (Montreal), Tenkrát (Timra), M. Hořava (Čerepovec), Kalla, Bláha (oba Kladno), Stieler (Kanada, juniorská liga), Vyskočil (Chrudim), Jiřík (Německo), Kubica (šéf SAMK), Rejthar, Petrák, Jůn (dříve dorost Kladna), Tatíček (Davos).