Kladenští Čerti v něm změří síly s dalším nováčkem – Eagles Olomouc a o postupujícím se musí rozhodnou už zítra. Hraje se totiž na dvě utkání s tím, že pokud vyhraje každé mužstvo jednou, následuje desetiminutové prodloužení se systémem náhlé smrti a případně nájezdy. „Není to jako ve fotbale, na rozdíl gólů se nehraje. Pouze na vyhrané zápasy,“ upřesnil trenér Kladna Vladimír Kameš starší, který o Olomouci vůbec nic neví. „Ani se mi nepovedlo nic pořádného zjistit. Každý mi řekl, že jsou nováčkové a hrají jako my,“ krčí rameny Kameš, jehož tým začne sérii na hřišti soupeřev sobotu od 14 hodin. Odveta v Kladně na druhé ploše ZS začnehned v neděli 1. června v 15 hodin.

Ten dostal před play-off jednu fantastickou posilu. Ze zámoří se vrátil ve středu Tomáš Plekanec a hokejový útočník Montrealu a národního mužstva se hned zapojí. „Do Olomouce s námi pan Plekanec jede a jsme moc rádi,“ usmívá se Kameš nad startem hráče, o jehož start na MS stála federace in-line hokeje už před rokem. A to Plekanec soutěžně nikde nehrál.

Naopak Plekancův kamarád Miloslav Hořava napadl při posledním hracím víkendu zbytečně rozhodčího, strčil do něj a disciplinární komise in-line hokeje mu zastaví činnost zřejmě na dost dlouho. „Já výši trestu zatím neznám, ale je jasné, že s ním v téhle sezoně už počítat nemůžeme. Jak jeho zákrok hodnotím? Já myslím, že naši hráči jsou na určité úrovni a nervy udržet měl. Určitě nechci obviňovat rozhodčího, nikdy jsem se o nic takového nesnažil. Bohužel, Miloš patří mezi naše nejlepší hráče a týmu bude dost scházet,“ lituje Kameš.

Důležitou postavou bude i brankář a na tomto postu mají Čerti mírné potíže. Sezonu zatím celou táhne Jirátko, protože Schwamberger musel na operaci menisku a plánovaná jednička Ondřej Pavelec stále ještě chytá v zámoří, kde s farmářským týmem Atlanty – Chicagem Wolves, postoupil až do finále ceněného Calder Cupu, kde jeho tým bojuje s Wilkes–Barre Scranton.

Předpokládaná sestava Kladna:

Jirátko – Vyskočil, Kameš ml., P. Hořava, Zeman, Jelínek – Plekanec, Kalla, Tenkrát – Tatíček, Petrák, Frolík – Stieler, Jiřík, Jůn.