Kladenský nováček loni hrál výtečně a skončil až v semifinále, kde si vylámal zuby na Reflexu Zlín. Teď má podle kouče Vladimíra Kameše minimálně stejné ambice. „Nechme hlásit, že vyhrajeme, ale samozřejmě toužíme dojít co nejdál,“ nezastírá bývalý hokejový mistr světa, jemuž se kromě Tomana (dosud Beroun) povedlo přivést do mužstva také brankáře Petra Přikryla (kladenský odchovanec hraje za Spartu) a hráče HC Geus okna Richarda Diviše.

Kromě nich nebudou scházet hvězdy jako Miloslav Hořava, Petr Tenkrát, Tomáš Plekanec, Petr Tatíček či Martin Frolík. „Ti ale zatím kromě Hořavy a Tenkráta hrát nebudou. Možná Tatíček, jenž má po play–off ve Švýcarsku. A uvidíme, jak Frolík, který byl za bráchou,“ zatím netuší Kameš.

Ten zařadí do sestavy i spoustu dalších šikulů s hokejovou minulostí či současností: svého syna Vladimíra, Kallu, Petráka, Jiříka, Jirátka, Vyskočila, Bláhu a další.

Čerty čekají v sobotu hned dvě utkání. Od 10 hodin se na vedlejší ploše ZS střetnou s Hradcem Králové a od 13 hodin hostí Pardubice. Ve skupině mají ještě Slavii, Beroun a Písek, do play–off postupují po deseti odehraných kolech čtyři nejlepší. Stejně jako z moravské skupiny, jíž tvoří Prozax Zlín, Reflex Zlín, Uherský Brod, Šternberk, Olomouc a Brno.

Play–off vypukne 30. května, vrcholit bude 17. června.

Divize Západ
IHC Berounští Medvědi
IHC Slavia Praha
IHC Čerti Kladno
IHC Střída Sport Pardubice
IHC VČES Hradec Králové
ILHC Písek
Divize Východ:
HC Devils Prozax Zlín
IHC Reflex Zlín
IHK Uherský Brod
HC TJ Šternberk
IHC Eagles Olomouc
Mission Roller Brno