Omluvou kladenským Čertům budiž, že dva jejich cenné klenoty – Tomáš Plekanec a Miloslav Hořava, oba někdejší spoluhráči z Kladna i reprezentační dvacítky, byli ještě na dovolené a týmu chyběli.

V Brně Čerti špatně začali, po první čtvrtce prohrávali 1:3 a pak marně ztrátu mazali. Málem se jim to povedlo v posledním dějství, ale šestý gól domácího Jiřího Polanského, jinak třineckého hokejisty, rozhodl o jejich prohře 5:6. Druhým hrdinou utkání byl hokejový cestovatel Miroslav Barus, autor hattricku.

K nedělní odvetě už Polanský do Kladna nepřijel, ale jeho a Barusovu pochodeň převzal autor čtyř branek Brož.

Kdyby Kladno vyhrálo, vynutilo by si prodloužení, jenže když už v poslední části otočilo díky Kallovi s Tenkrátem z 4:5 na 6:5, náskok neudrželo a remíza 6:6 posílá do semifinále protivníka. „Mančaft dřel, makal, ale oni byli o kousek lepší. Je to jen sport, nedá se nic dělat,“ nezoufal si kladenský trenér Vladimír Kameš, podle něhož byla neúčast Plekance a Hořavy citelným oslabením.

V nominaci na blížící se MS organizace FIRS jsou dva Kladeňáci – Michal Petrák a Petr Tenkrát.

Výsledky:

Brno – Kladno 6:5 (3:1, 1:1, 1:0, 1:3). Branky: M. Barus 3, Polanský, Skácel, F. Barus – Tenkrát, Jůn, Jiřík, Petrák, Kalla. Rozhodčí: Held, Přikryl. Vyloučení: 7:5.

Kladno – Brno 6:6 (2:1, 0:1, 2:2, 2:2). Branky: Kalla 3, Diviš 2, Tenkrát – Brož 4, Vavruša, Strýček. Rozhodčí: Votroubek, Vilt. Vyloučení: 2:3.

Postupuje Mission Roller Brno.