V hektické sérii Kladno doma v sobotu ztratilo v závěru tříbrankový náskok 4:1, když soupeř v posledních dvou minutách dvěma slepenými trefami Zámorského s Vozdeckým vyrovnal.

Zklamání v domácích řadách bylo obrovské, ale Čerti hlavy nesklonili, byť museli v nedělní zlínské odvetě vyhrát. Ďábly navíc posílily hokejové hvězdy Veselý s K. Rachůnkem a karty tak měli vyloženy mnohem lépe.

Jenže střetnutí bylo od počátku vyrovnané. Hostům fantasticky zachytal Radek Jirátko, obránci vedení Milanem Tomanem hráli na hranici obětavosti, Jaroslav Kalla objížděl hráče soupeře a Plekanec s Hořavou a Stielerem se postarali o koncovku. Výsledkem byla senzační výhra 7:5 a postup do semifinále.

„Před kluky musím smeknout. Udělali jednu partu, jeden cuk. Hráli maximálně zodpovědně. Zlín byl nejtěžší soupeř, jakého jsem kdy viděl hrát a jeho útočník Vozdecký nejlepší inlista v zemi. Měli jsme velký kus štěstí,“ uznal trenér čertů Vladimír Kameš starší.

Jeho mužstvo už posílila hvězda hokejového Montrealu Canadiens Tomáš Plekanec. Ze zámoří dorazil teprve v pátek ráno, ale odpoledne absolvoval trénink a o víkendu odehrál obě utkání. Vstřelil v nich tři góly, na další přihrál a stal se jednou z hlavních hvězd víkendu. „Je to obětavý kluk, má rád sport,“ říkal Kameš.

Kladno nyní čeká v semifinále obhájce mistrovské trofeje a velký rival – Berounští medvědi. V sobotu se hraje v Kladně od 14 hodin, v neděli ve stejném čase odveta na hřišti soupeře.

„Co si budeme nalhávat, rivalita tam je. na jejich straně jsou zkušenosti, hrají inline mnohem déle. Ale už jsme se trochu poučili a základní části je něco jiného než play–off,“ říká Kameš na adresu medvědů, kteří v základní části přehráli jeho svěřence 7:2 a 7:6.

V jejich řadách působí nově třeba Karel Pilař, ale hlavně opory typu Vlčka, Šinágla nebo Rudovského, kteří mají zkušenosti i z kladenského hokejového dresu. Určitě se bude nač dívat.

Prohlédněte si obsáhlou fotogalerii z prvního zápasu.

IHC Čerti Kladno – IHC Devils Prozax Zlín 4:4 (1:1, 2:0, 1:1, 0:2). Branky: Petrák, Diviš, Plekanec, Kameš – Vozdecký 2, Horyk, Zámorský. Rozhodčí: Vít, Würtherle.

Devils Prozax Zlín – Čerti Kladno 5:7 (1:2, 2:1, 0:1, 2:3). Branky: Veselý 3, Vozdecký, Holík – Hořava 3, Plekanec 2, Stieler 2. Rozhodčí: Obadal, Přikryl. Postupuje Kladno.