Za Rytíře budou dál nastupovat Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec. Všechno rozhodně nezastanou, vždyť hrajícímu majiteli bude v nadcházející sezoně padesát let a Plekancovi čtyřicet. K nim musí přijít další rozdíloví borci, minimálně jeden do obrany a jeden útoku. Někteří spekulují se o trojici Brady Austin, Jiří Sekáč a Michael Frolík, jiní oponují, že tahle trojka se do Čech vracet nehodlá, protože má lepší nabídky hlavně z ruské KHL.

U Rytířů budou pokračovat i dva hráči, kteří zaujali v minulém ročníku. Ondřej Machala přišel těsně před koncem přestupního období z Pardubic a prosadil se dokonale. Rychlým bruslením a dobrou střelbou (s devíti góly vyhrál střeleckou soutěž v play off) si vydobyl místo vedle dvojky Plekanec – Jágr a v Kladně byl spokojený. Byl to nejlepší krok, jaký jsem v kariéře udělal,“ hlásil po play off.

Další úspěšný je Nicolas Hlava. Vlastně se tenhle zeťák litvínovského kouče Kýhose původně Kladnu přihlásil sám, když v lize skončil Chomutov. A byla to trefa, Nick hrál už v základní části skvěle a byl nejproduktivnějším hráčem Kladna. Důležité branky přidal i v play off.

Z Chomutova je výborně sehraný s Tomášem Pitulem a tenhle obr se s Kladnem dohodl také. Pitule už extraligu hrál, hlavně za Plzeň, ale postupně se z něj stával už více prvoligový hráč. Teď to zlomil a bude na něm, jak si v ostřejší konkurenci poradí.

V Kladně pokračují i jeho dlouhodobé opory Antonín Melka a Vítězslav Bílek, ti měli už podepsáno z loňska. Zatímco Melka má za sebou fakt dobrou sezonu, v níž i s malým časem ve hře byl setsakrametsky produktivní a jeho síla na puku mužstvu hodně pomáhá, tak Víťa Bílek raději na sezonu zapomene. Byl zvyklý, že na něj trenéři sází a on že sází jeden gól za druhým. Místo toho byl na hraně sestavy a gól dal jediný.

Na řadu přicházejí dva významné prospekty Kladna, talentovaní borci z reprezentační osmnáctky Jiří Ticháček do obrany a Matyáš Šapovaliv do útoku. První už hrával poměrně dost v uplynulé sezoně, druhý se spíš rozkoukával. Tihle kluci ale porostou, vedení Rytířů to ví.

O kom se aktuálně jedná? Určitě podle informací Deníku s Adamem Kubíkem, Matyášem Filipem i beky Stěpanem Zacharčukem a Jakubem Suchánkem.

Naopak kádr už opustili Andrej Košarišťan (Ml. Boleslav), Ondřej Mikliš (Sparta), Rostislav Marosz (Vítkovice) a Patrik Machač (Slavia). Hovoří se i o odchodu dvojky Zajíc – Zelingr (Slavia?)