Jaromír Jágr jako majitel kladenského hokejového klubu vyjel na led s malým zpožděním, ale vyjel a dětem se věnoval. Speciálně malému klukovi, kterému se na led moc nechtělo, ale v rukách slavného hráče se přece jen nakonec sklouzl.

Jágra doplnila trojice dalších hráčů A mužstva Jakub Babka, Ondřej Slováček a Václav Veber. S nimi se dětem věnovala řada dalších trenérů a trenérek.

A jestliže Jágr vyhrál olympiádu v Naganu, za mantinelem sledovala pozorně akci a natáčela si svou ratolest dokonce dvojnásobná olympijská vítězka v oštěpu Barbora Špotáková. Její synek už s hokejem v Kladně začal, vždyť to nemá z Unhoště daleko a prý bude mít sílu po mamince…

Kromě něj se registrovalo celkem 84 nových tváří. Kdo potřeboval, vyfasoval výstroj a výzbroj a v krásných dresech Rytířů s jmenovkami Jágr, Pastrňák, Nečas nebo Hertl vyrazili na led. „Za mne je číslo 84 výborné, i když ho odečtu od všech proměnných, jako že v minulých letech byl covid, nebo se akce Rytířů dublovala s Pézetkou. Věříme, že drtivá většina z dětí se zapojí do naší školičky bruslení a hokej je chytí,“ řekl mluvčí klubu Jaroslav Keimar, jenž akci moderoval s Petrou Kvasilovou, pořád usměvavou vedoucí Klubíku Rytířů, tedy jakési družiny, kde děti tráví na zimním stadionu čas mezi vyučováním a tréninky.

Někteří z pondělních protagonistů došli až do extraligy, ale také oni jednou museli začínat a na ledě si pomáhali při prvních krůčcích ať už rukama mámy nebo táty, nebo pomocnou hrazdičkou. „K hokeji mě dostal táta, ale když jsem v nějakých čtyřech pěti letech v Berouně začínal, absolvovala to se mnou maminka, za což jí musím poděkovat,“ vzpomněl si obránce Rytířů Václav Veber, jehož táta získal i titul mistra světa.

Podle Vebera jsou dnes podmínky pro děti mnohem komfortnější než za jeho mladých let. „Dneska je tady spousta trenérů, děti mají pomůcky. To já musel poslouchat, jak se se mnou musela máma po ledě tahat,“ usmál se obránce a líbilo se mu, kolik dětí do Kladna na svůj první trénink dorazilo. „Je to skvělé! Hokej je krásná hra a jsem rád, že přišlo tolik dětí. Doufám, že většina z nich se v hokeji prosadí,“ dodal mladý kladenský hokejista.

Vyjde mu jeho přání? Kladenský hokej by to potřeboval.

Máte doma talent? Zkuste 12. ZŠ

Chcete Pokud už máte doma malého hokejistu a chystáte se s ním do první třídy, Rytíři vám nabízejí možnost, abyste potomka umístili do hokejové třídy na 12. ZŠ Brjanská. Na to, jak vše funguje, jaké výhody byste mohli čerpat, se můžete přijít podívat v pátek 9. února, když se Rytíři pro rodiče i jejich potomky připravili ukázku toho, jak třídy fungují. Program startuje v 7:40 srazem na zimním stadionu. Děti čeká od 8:15 hodinový trénink, po němž je autobus odveze na Základní školu Brjanská, kde navštíví výuku první třídy.