„Soupeř byl kvalitnější, ale máme na čem pracovat. Přišlo mi, že jsme pořád o krok pozadu, naše reakce byly pomalejší. Musíme hrát víc pospolu, ale zase jsem věděl, že to bude dlouhá cesta a fuška,“ zopakoval Jágr sobotní slova po duelu s Benátkami.

Kdo přišel jen na něj, nenudil se. Ale nebyla to podívaná jako v sobotu při téměř exhibici v Liberci s Benátkami. Tenhle zápas byl pro oba celky příliš důležitý a domácí si dali velký pozor, aby toho Jágrovi moc nedovolili.

Jejich důrazná hra slavila dlouho úspěch, byť slavná osmašedesátka kroužila kolem brankáře Klimeše, jak to jen šlo. „Já se snažím nějak pomoci, ale hlavně se musím dostat do formy. Přerov hrál výborně, docela tvrdě do těla, hodně napadali. I pro mě to byl dobrý test, ale koleno nebolelo, pomáhá mi ortéza,“ mínil Jágr.

Poprvé to v hledišti při jeho akci zahučelo až v úvodu třetí třetiny, kdy se po skvělé akci protáhl až před branku, trefil však tyčku. Teprve v 55. minutě si parádně vyměnil puk s Kubíkem a mladičký junior už jen snižoval na konečných 2:1.

close Travelling Jagrs v Přerově info Zdroj: Jan Šejhl zoom_in Jágr měl v hledišti mocnou podporu. Do Přerova, kde hrál naposledy při exhibici v roce 1995 (tehdy v domácím dresu) se za ním sjeli lidé z celé Moravy, akreditovali se dokonce i polští novináři. V hledišti nechyběla ani nová forma Travelling Jagrs, tedy partička borců, kteří se za slavného Kladeňáka převlékli a využili i trička se slavným alkoholickým nápojem – bez přehlasovaného a - Jagr mister.

Ti by asi nějakou Jágrovu trefu přivítali, ale v úterý vše hrálo do karet bojujícím domácím. Jejich hvězdy Šlahař a Sýkora ujeli obráncům do nájezdu a talentovanému brankáři Kloučkovi nedaly naději. „Byly to hrubé chyby, kdy nám ujeli sami na gólmana. A když prohrajeme sedmdesát procent osobních soubojů, těžko můžeme vyhrát zápas,“ hromoval asistent trenéra Kladna Pavel Patera, nicméně Jágra samotného pochválil. „Viděli jste sami, je to náš nejlepší hráč. A to víc než měsíc nehrál. Věříme, že za čtrnáct dnů v play-off bude v ještě lepší formě,“ těší se Jágrův kamarád.

Výhra Přerova ovšem není až takovým překvapením, přestože bookmakeři vypsali nižší kursovou nabídku na Jágrovu kladenskou partu. Jenže Moravané doma letos neprohráli, s Kladnem za celou sezonu ztratili jen bodík.

Statistiku po bojovném výkonu potvrdili i ve středu. „Je blbý, že nás Přerov v tabulce honí a můžeme přijít o výhodu domácího prostředí do play off. Jinak je asi jedno, s kým potom hraješ. Máme menší hřiště, umíme tam víc hrát. Tady je oproti nám letiště,“ dodal Jágr.

Zubr Přerov – Rytíři Kladno 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. T. Sýkora (Rosandić, Chmelíř), 39. Šlahař (Milan Procházka, M. Novotný) – 56. Kubík (Jágr).

Přerov: Klimeš – Chmelíř, Rosandić, M. Novotný, Zbořil, Černý, Pala, Padrnos – Šlahař, T. Sýkora, Milan Procházka – Fryšara, Pšurný, Plášek – Goiš, Navrátil, Dvořák – T. Doležal, Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl.

Kladno: Klouček - Lenďák, Kehar, P. Hořava, Svedlund, Štindl, Zelingr, Matula - Jágr, Machač, Kubík - Tůma, Kurjanov, Kloz - Pekr, Přikryl, Strnad - Zikmund, Kaut, Redlich.