"Hlavně jsme hráli lépe než poslední dva zápasy, víc jsme bojovali. Máme problémy s dáváním gólů, jenže takové bude play off, o málo gólech," říkal borec, který se každým zápasem zlepšuje, byť ani na Slavii svůj první gól po návratu do Čech nedal a žádný ani nepřipravil.

Je výhra v Edenu nejlepším možným dárkem k narozeninám?
Náš cíl je úplně jiný a uvidíme, jestli bude za dva měsíce co slavit.

Jak jste si užil děkovačku v závěru s početným kladenským kotlem fanoušků?
Už jsem na tyhle věci dost starej (úsměv). Jít samozřejmě musím, ale skákat po ledě, to nevím, jestli bych zvládl.

Zápas byl hodně ostrý, tvrdý, nezdálo se vám?
Přesně takové bude play off a musíme si zvykat. Tady rozhodčí nechávali spoustu věcí na obě strany být. Byli jsme pořád na mantinelech, hodně osobních soubojů, málo přečíslení. Co se mě týče, určitě jsem nečekal, že si někdo ze mě sedne na zadek a nechá mě dávat góly. Ale také jsem si nemyslel, že všechny týmy ve druhé lize budou tak organizovaně bránit.

Ale už jsem byl několikrát blízko, proč to nevyšlo?
To se stává, můj mozek je rychlejší než moje ruce (úsměv).

Jan ŠEJHL

Vyprodáno! Jágrmánie zasáhla i Eden  


Na ledě už jsou skoro všichni hráči. Chybí jediný. Jako poslední z kladenské kabiny vychází hráč s číslem 68 na zádech a vyprodaný stadion v Edenu bouří. Prvoligový zápas Slavie proti Kladnu může začít.

Fenomenální český hráč nastoupil po svém návratuz Kanady do čtvrtého zápasu v dresu Rytířů a i když se podruhé za sebou do statistik nezapsal, dnešní narozeniny se nepokazily. Středočeši sice až do 56. minuty prohrávali fotbalovým výsledkem 0:1, ale díky dvěma trefám nakonec slavili výhru 2:1 po prodloužení.

Zápas sledovaly čtyři tisícovky diváků. Víc se jich ani do útrob stařičkého Edenu nevejde. Dosavadní průměr na domácí zápasy slávistů činil něco málo přes tisíc fandů na utkání. Atmosféra nebyla nejbouřlivější, protože nepřišlo o 3000 skandujících fanoušků více, tribuny byly obsazené hlavně rodinami s dětmi a tatínkové svým potomkům s nadšením ukazovali hráče, který hrál ještě když oni sami patřili mezi mladíky. Zájem byl o hodně větší, než vyprodaná kapacita Edenu, každý chtěl vidět žijící legendu světového sportu na vlastní oči. Kdo ví, kdy k tomu zase bude příležitost.

Jágrovi stál v cestě mladý slávistický brankář Frodl, možná budoucí klenot českého hokeje. A mládí ve dvou velkých šancích slavilo nad ohromnými zkušenostmi úspěch.

Jaromír Jágr byl vidět hlavně při přesilových hrách svého týmu.

Stávalo se, že odehrál i celé dvě minuty početní výhody. Přesnými a hlavně neskutečně rychlými přihrávkami zásoboval své spoluhráče, ale ti z jeho umu nedokázali dlouho nic vytěžit. Prosadili se až v samém závěru zápasu a Slavii nakonec kladenští Rytíři obrali o dva body.