Jak moc je reálná možnost, že by si centr Philadelphie zahrál za Kladno?

Velice reálná. Jde jen o to, jak se rozhodne. Buď půjde do Omsku, anebo sem, aspoň myslím. Ví, že k nám může kdykoliv přijít, trénovat tu i hrát.

Omsk i Kladno jsou dva kluby, jimiž jste prošel. Kontultuje s Vámi svoje případné působiště v Evropě?

Bavíme se často a on ví, že jsem v Omsku byl a že se mi tam líbilo. Oni o něj mají veliký zájem, ale je tady jeden problém, není tam žádný Kanaďan. V Kladně sice také ne, ale jsem tady já.

U některých hráčů byly problémem pojistky, je tomu tak i u Girouxe?

Ne tak velký. Před chvílí jsem mluvil se společností, která pojistky dělá, a ta – pokud si ji hráč udělá sám, tak víceméně zlevnila. Až od čtyřicet procent, protože Claude nemá žádný desetiletý kontrakt. Má na dva roky a oproti třeba Tomáši Kaberlemu to může být o dost levnější.

Co časový horizont, kdy se by se mohl jeho příchod zrealizovat?

Co vím, tak by ve středu mohl přiletět do Evropy. Buď půjde do Omsku, což jsem mu doporučil, protože tam vydělá peníze – my mu nic dát nemůžeme. On s tím ale počítá. Druhou možností je, že začne tady a uvidí jak bude výluka pokračovat. A když pokračovat bude, může jít později někam jinam.

To zřejmě platí i u ostatních, protože třeba o Jirkovi Tlustém spekulují fanoušci, že jeho pojistka je pouze na měsíc…

To je další věc. Tlusťoch odevzdává vynikající práci a pokud dostane nějakou nabídku, je domluva, že odejde. Patří mezi mladé kluky, kteří ještě tolik v NHL nevydělali, takže domluva je jasná.

Kam ale Girouxe zařadit v sestavě, vždyť máte plno?

To by problém nebyl. Já bych šel na beka, Židla by mě tam podržel (smích).

Jsou ve hře i další zámořské posily?

Ne, on je jediný. Máme teď kvalitní mančaft na to, abychom vyhrávali. Když budeme hrát pořádně, můžeme vyhrávat i dál. Nicméně Giroux není jen tak průměrný hráč, podle mě patří mezi tři nejlepší na světě. A když je tady šance, aby hrál v naší lize, proč ji nevyužít?