„Před zápasem na nás bylo vidět, že je to důležité utkání. Naštěstí jsme dali první gól,“ těšilo Jakuba Strnada. „První dva zápasy jsme byli nervózní, ale teď už jsme věděli, do čeho jdeme,“ ohlížel se Strnad.

Ačkoliv úvod utkání působil opatrně z obou stran, tak hosté šli do vedení už v páté minutě. Plekanec našel mezi kruhy Jágra a majitel Rytířů zamířil přesně k tyči a rozjásal početný kotel hostujících fanoušků.

Naopak velká šance pro Piráty se naskytla po vyloučení Strnada a Plekance. Rytíři tak museli bránit celé dvě minuty ve třech. Chomutovští z dlouhé výhody vytěžili jen jednu kvalitní střelu. Do pokusu Koblasy  Cikánek pohotově nacpal svůj beton. „Když jsme přežili přesilovku pět na tři, cítili jsme, že to dneska uhrajeme,“ smál se po zápase Strnad.

Nakonec se Piráti prosadili ve hře v pěti. Stránský obral o puk Lakose a vyslal do útoku Koblasu. Ten měl na zakončení hodně času a střelou nad lapačku rozvlnil síť za Cikánkem. Ještě do konce první třetiny si mohli Rytíři vzít zpět své vedení. V přesilové hře trefil Jágr pouze domácího brankáře.

Po návratu z kabin mohl vedení na chomutovskou stranu překlopit Huml. Puk však do odkryté brány uklidit nedokázal. Zajímavých příležitostí ale bylo pramálo. Kladenští se snažili tvořit, naopak domácí Piráti hrozili z rychlých protiakcí.

Pomalu se začínalo zdát, že oba týmy jsou spokojené s remízou, Melka vyslal dopředu Jágra. Z obránců si udělal pouze kužely jako v době své největší slávy a bekhendovým blafákem překonal i jinak dobře chytajícího Peterse.

Na druhé straně se pokusil přidat druhý gól i Koblasa. Jeho teč před Cikánkem proskákala pouze kolem tyče. Z úhlu se mohl prosadit také domácí kapitán Tomica, Cikánek ale podával jistý výkon. Domácí se sice ještě do posledních okamžiků snažili o vyrovnání, Rytíři těsné vedení uhájili.

Hattrick naopak mohl dokonat Jágr, kterému ale puk v rozhodující moment přeskočil hůl. To bylo ale zapomenuto, když v poslední vteřině trefil prázdnou bránu Strnad a stanovil tak konečné skóre na 1:3. „Měl jsem tam hodně šancí, ale nedaří se mi. Snad to ten gól zlomí,“ uzavírá kapitán Rytířů.

Piráti Chomutov – Rytíři Kladno 1:3 (1:1, 0:0, 0:2).

Branky a nahrávky: 15. Koblasa (Stránský) – 5. Jágr (Plekanec, Zajíc), 49. Jágr (Melka, Lakos), 60.Strnad (Plekanec, Nash). Rozhodčí: Hribík, Kika – Kis, Klouček. Vyloučení: 5:5, bez využití. Diváků: 5250 (vyprodáno).

Chomutov: Peters – Jank, Flemming, Štich, Knot, Dietz, Blaha, Kovář – Koblasa, Růžička, Klhůfek – Tomica, Huml, Stránský – Sklenář, Šťovíček, Duda – Chrpa, Chlouba, Svoboda.


Kladno: Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, Kaut, Š. Bláha.