Rytíři měli podle Jágra úseky, kdy hráli výborně, ale měli zásadní problém: nestříleli góly. Pouhých patnáct přesných tref (méně než jeden a půl na zápas) těžko mohlo na postup do extraligy stačit. „A přesilovky. V téhle kategorii jsme byli jednoznačně nejhorší ze všech týmů. Na tom musíme zapracovat,“ měl jasno kladenský šéf.

Přesto mužstvo pochválil. Nepočítalo se s ním, nemělo hvězdy, přesto sahalo téměř do konce baráže po senzačním úspěchu. „Je dobré zjištění, že si hráči vyzkoušeli baráž a že v ní obstáli. Zápas od zápasu rostli. Nakonec jim to nevyšlo, ale všichni udělali maximum,“ poděkoval Jágr svým Rytířům, na které poctivě dohlížel ze střídačky a byla to pro něho nová a zajímavá zkušenost. „Na začátku baráže jsme měli trochu moc respektu, naši hráči nemají zkušenosti s extraligou. Po dvou utkáních se to zklidnilo, uhráli jsme tři výhry a vyšvihli se na postupové místo, ale konec nevyšel. Vše se asi zlomilo domácím duelem s Karlovými Vary, kdy jsme dostali gól šestnáct vteřin před koncem. Měli bychom o dva body víc a hlavně by si hráči daleko víc věřili.“

Že Jágr nenastoupil, ač o tom po jeho společném tréninku s Rytíři někteří spekulovali, to spíš lidi v hledišti nepřekvapilo. Hvězdný útočník příliš dlouho nehrál, nebyl zdravotně v ideálním pořádku a přece jen v jeho věku nastartovat motory není rychlovka.

Přesto měl v plánu, že týmu pomůže v neděli v Litvínově, kde by nahradil Miloše Hořavu. Ten totiž na severu Čech nastoupit nemůže.

„Pokud bychom s Jihlavou uspěli, šel bych do sestavy. Jenže museli bychom získat aspoň dva body. Věřte mi, že jsem dával plusy a mínusy dohromady, ale vyšlo mi, že lepší bude, když nenastoupím. Těžko si přece mohu myslet, že po dvou měsících bez zápasu tady budu rozhodovat zápasy, to by byl malý zázrak,“ dodal Jaromír Jágr.

Jan ŠEJHL, Rudolf MUZIKA