Oba celky si aktivitou rozdělily první dvě třetiny, ale zatímco Kladenští v první třetině vytěžili vedení, Jihlava ve druhé, kde byla dlouho lepší, jen vyrovnání a následně brzy dvakrát inkasovala. To zápas rozhodlo.

Kladenští trenéři vsadili na formu Tomáše Redlicha a zasadili tenhle korálek mezi drahokamy sestavy Jágra s Plekancem. Ale výborně začal celý tým Rytířů, a přestože Honzík několik velkých šancí včetně Jágrovy lapil, v 10. minutě po chybě Štebiha nemohl stačit na první trefu Melky do šibenice.

Hosty dostala do hry přesilovka a po ní měl Dostálek první velkou šanci, narazil však na betony Cikánka. Stejně jako po chvíli v oslabení Anděl, který za sebou nechal Jágra.

Kladno - Jihlava, čtvrtý zápas play off, Jaromír Jágr vjíždí na led.Zdroj: Roman MarešJinak ale Rytíři na ledě vládli, soupeře přestříleli 20:10, jenže se začátkem druhé třetiny bylo vše jinak. Hosty nastartovala přesilovka za vyloučení Jágra a najednou kralovali na ledě oni. Největší šanci však hlavní hvězda Čachotský napálila zblízka jen do Cikánka. Jihlava udeřila až po hrubce v kladenské rozehrávce, kterou zblízka potrestal Bezúch.

Ale Rytíři povstali z popela, pomohli si důrazem. Strnad nabil střelci večera Melkovi a ten procedil puk za Honzíka. Půža ho poté svalil a atmosféra zhoustla. Doplatili na to hosté, kteří šli do čtyřech a přišla už zmíněná spolupráce největších kladenských hvězd, po níž Jágr rozburácel plný stadion parádní ranou do vinglu.

Slepené góly zápas rozhodly, Jihlava už valnou sílu na odpor nenašla. V poslední třetině ji navíc totálně srazila dorážka obránce Kehara a poté i parádní bombou proměněné trestné střílení Plekance.

Jágr už byl vidět spíš na trestné lavici, když neváhal chránit i ostře atakovaného Plekance. Celkem si odseděl šest trestných minut, hlavní střelec zápasu Melka dokonce osm. Přesto si oni v závěru mohli v klidu užívat mexickou vlnu vyprodaného stadionu, kde se čtvrtý zápas série odehraje ve středu 20. března opět od 18 hodin.

Rytíři Kladno – Dukla Jihlava 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky: 10. Melka (Vampola), 34. Melka (Lakos, Strnad), 35. Jágr (Plekanec, Nash), 45. Kehar (Machač, Zikmund), 48. Plekanec (TS) – 31. Bezúch (Jiránek). Rozhodčí: Šindel, Obadal – Hejl, Podrazil – 31. Bezúch (Jiránek). Vyloučení: 10:9, navíc Štebih (J) na 10 min. Využití: 1:0. Diváků: 5200 (vyprodáno). Stav série: 2:1

Kladno: Cikánek – Zajíc, Nash, Říha, Kehar, Lakos, Svedlund – Jágr, Plekanec, Redlich – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – T. Kaut, Kružík, Kubík.

Jihlava: Honzík – Štebih, Kajínek, J. Pohl, Matějíček, Suchánek, J. Holý, Půža – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Čachotský, Dostálek – Jiránek, A. Zeman, Bezúch – Klíma, Osmík, Hrníčko.