"I kdybychom vyhráli v prodloužení nebo na samostatné nájezdy, pořád to beru tak, že jsme ztratili body. Je to už čtvrtá porážka za sebou a je třeba s tím něco dělat," řekl novinářům Jágr. "Já do toho nechci moc rýpat nebo do toho zasahovat a vyjadřovat se k tomu. Problém vznikl před dvěma týdny, kdy byla reprezentační přestávka a myslím, že jsme jí podcenili."

Podle něj je potřeba rychlá změna. "Nezbývá nic jiného než to, co jsme podcenili, získat nazpátek. Je třeba, aby si to hráči uvědomili. To, že prohráváme, není náhoda. Mužstva ve třetí třetině nás přehrávají, jsou silnější v osobních soubojích, to je vše o fyzičce, o individuálním tréninku," navázal Jágr, který je sám proslulý tvrdou přípravou navíc.

Ve třetí třetině dnes proti Slavii Kladno vystřelilo jen dvakrát na branku soupeře. "To je odraz naší přípravy. Nic víc, nic míň. To je náš problém," navázal. Bude přemýšlet, co s tím. "Tým jako jsme my si nesmí dovolit prohrát čtyři zápasy za sebou a dělat, jako že se nic nestalo. To nejde. To se pak nemůžeme nikam dostat."

O zásahu do týmu v podobě posil ale nepřemýšlí. "Náš styl, kterým chceme jít, není o nakupování hráčů. To není cesta, kterou jsme se rozhodli jít," podotkl Jágr. "Je jedno, jestli bude All star tým. Pokud na to hráči nebudou mít fyzicky nebo neodevzdají maximum, je to víceméně jedno. To je jedno, jestli bude hrát Gretzky, Messier, nebo Lemieux. Hráči tady jsou a problém je v tom, že nás fyzicky soupeři přehrávají v posledních třetinách."

Nechtěl prozradit, jestli už situaci řešil s trenéry. "To je naše soukromá věc, jak to budeme řešit. Je smutné, že se to takhle musí řešit, ale nic jiného nezbývá. A záleží jen na nás, jak se s tím popereme. A čím dříve se to bude řešit, tím lepší pro mužstvo. Je to v našich rukách," podotkl Jágr.

Nájezdy sledoval po vyloučení pouze z trestné lavice. "Už jsem se ani nekoukal. Spíš jsem přemýšlel, co udělám dál jako majitel klubu," doplnil Jágr. Na svém facebookovém profilu se vyjádřil, že by vzhledem k vývoji jednání v NHL vystoupení na Slavii mohlo být jedním z jeho posledních. Řešení současného problému Kladna to ale nijak neovlivní. "Ještě jsem nikam neodjel. Důležité je to řešit. A já to řešit budu."